قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
طرح سرشاخه کاری در ۵۲۰ هکتار از باغات چهارمحال و بختیاری اجرا شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

طرح سرشاخه کاری در ۵۲۰ هکتار از باغات چهارمحال و بختیاری اجرا شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


طرح سرشاخه کاری در ۵۲۰ هکتار از باغات چهارمحال و بختیاری اجرا شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، ابراهیم شیرانی گفت: عملیات سرشاخه کاری درختان گردو، سیب و بادام با هدف اصلاح، احیا و نوسازی باغات استان انجام شد.

شیرانی با اشاره به اینکه در ۵۲۰ هکتار از باغات استان در سال جاری عملیات سرشاخه کاری انجام شد، افزود: ۲۰۰ هکتار از باغات گردو، ۳۰۰ هکتار از باغات بادام و ۲۰ هکتار از باغات سیب استان طرح پیوند و سرشاخه کاری اجرا شد.

وی گفت: اعتبارات تملک استانی در غالب کمک یارانه‌ای حدود ۱۷۰ میلیون تومان و قسمت عمده هزینه شده توسط خود بهره برداران انجام شده است.

شیرانی با بیان اینکه سرشاخه کاری درختان باعث افزایش تولید محصول می‌شود، افزود: با استفاده از سرشاخه کاری درختان افزایش تولید، کیفیت و کمیت محصول، بازارپسندی و همچنین عملکرد بالا را در باغات استان تبدیل کرد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: درختانی که مورد سرشاخه کاری قرار گرفته‌اند گردو، بادام و در سطح استان بوده است که درختان بادام اغلب در حاشیه زاینده رود بوده ولی گردو در نقاط مختلف شهرستان‌های ده گانه استان انجام شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزطرح سرشاخه کاری در ۵۲۰ هکتار از باغات چهارمحال و بختیاری اجرا شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.