قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

طرح درمان در منزل برای بیماران کرونایی اجرا می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


طرح درمان در منزل برای بیماران کرونایی اجرا می‌شود

اقطاع نیوز – گروه جامعه: معاون‌کل وزیر بهداشت گفت که به منظور کاهش مراجعه‌ی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها، طرح جدیدی به نام درمان در منزل در کل کشور اجرا و همه‌ی امکانات درمانی و داروهای مورد نیاز در منزل در اختیار بیماران قرار داده می‌شود.

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز قزوین، ایرج حریرچی ۳۰ فروردین‌ماه در حاشیه‌ی جلسه‌ی ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با اشاره به وضعیت فعلی کشور، بیان کرد: «در حال حاضر میزان بسیار قابل توجهی افزایش از لحاظ ابتلا، بستری و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را در کشور شاهد هستیم».

وی با بیان این‌که تمهیدات لازم برای افزایش تعداد تست انجام شده است، افزود: «باید توجه داشت کم‌هزینه‌ترین و در عین حال مؤثرترین اقدامی که برای مقابله با کرونا در این مرحله می‌توان انجام داد، قرنطینه‌سازی افراد مبتلا است».

حریرچی خاطرنشان کرد: «متأسفانه برخی از افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت شده است اصول قرنطینه را رعایت نمی‌کنند و از قرنطینه خارج می‌شوند، آمار این افراد قابل توجه است طبق گزارش دیروز وزارت بهداشت ۴۲ هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی که تست مثبت داشتند از قرنطینه‌ی خانگی خارج شدند و بعضاً تا ۵۰ کیلومتر هم در سطح شهر تردد داشتند، در این زمینه تصمیماتی گرفته شده و لازم است اقداماتی اساسی صورت بگیرد».

وی با اشاره عملکرد خوب قزوین در بخش کاهش مراجعات به بیمارستان، یادآور شد: «طرح درمان در منزل در استان قزوین اجرایی شده است که طی آن همه‌ی امکانات درمانی در منزل در اختیار فرد مبتلا قرار داده می‌شود و دیگر نیاز نیست فرد برای دریافت خدمات به بیمارستان مراجعه کند، این طرح جدید کشوری است که توسط قزوین اجرا می‌شود».

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: «در این طرح داروهای مورد نیاز نیز در منزل به فرد تحویل داده می‌شود و همین امر باعث کاهش تردد بیماران کرونایی در سطح شهر خواهد شد، همچنین داروها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد».

وی خاطرنشان کرد: «طبق تصمیم دیروز وزارت بهداشت، خودپرداخت و فرانشیز بیماران کرونایی در خدمات سرپایی و بستری از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد تا فشار مالی کمتری به مردم وارد شود». /پطرح درمان در منزل برای بیماران کرونایی اجرا می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.