قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

طرح جهش تولید دانش بنیان گام بلند مجلس برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰/ بهبود وضعیت اقتصاد و کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی از ثمرات طرح :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


طرح جهش تولید دانش بنیان گام بلند مجلس برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰/ بهبود وضعیت اقتصاد و کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی از ثمرات طرح :: اقطاع نیوز

blank

لطف اله سیاه کلی در گفت و گو با خبرنگار اقطاع نیوز، با اشاره به تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان گفت: صاحبان علم و تخصص در حوزه اقتصاد همه متفق‌القول هستند و تأکید دارند که درآمد کشور نباید تک محصولی باشد؛ نفت کالای سرمایه‌ای است و حق فروش و هزینه آن را نداریم اما متأسفانه این کار را انجام می‌دهیم و کشور تک محصولی اداره می‌شود و وابسته به نفت است.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در سرفصل بودجه درآمد نفت هم به عنوان درآمد سرمایه‌ای تعریف شده اما ما آن را هزینه می‌کنیم در حالی که در دنیا تبدیل به سرمایه دیگری می‌شود و از سود آن سرمایه‌گذاری و هزینه می‌کنند.


وی ادامه داد: کشور در صورت عدم فروش نفت باید با مالیات اداره شود اما بخش عظیم مالیات از افراد کم درآمد، کارمندان و کارگران اخذ می‌شود در حالی که مالیات باید از صاحبان درآمد دریافت و برای اینکه کشور با مالیات اداره شود باید تعداد کسانی که درآمد دارند را در کشور افزایش دهیم و تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را تقویت کرد سپس از آنها مالیات اخذ کرد.


نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس یازدهم با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گفت: باید ظرفیت تولید را بهبود و موانع آن را رفع کنیم تا کشور بتواند پاسخگوی نیاز خود بوده و صادرات داشته باشد و اداره شود.


سیاهکلی در تشریح راهکارهای حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ادامه داد: پایه این کار در کنار سرمایه، ارائه وام‌های بانکی کم بهره و حمایت‌های قانونی و معنوی، علم و دانش است زیرا بدون دانش نمی‌توان به تولید دست یافت؛ دانش‌ها و فناوری‌های نوین حرف اول را می‌زنند زیرا ارزش افزوده بسیار بالایی دارند. تولیدات دانش‌بنیان بر اساس علم و دانش است، باید مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان را حل کرد و حمایت‌های قانونی مناسبی از آنها داشته باشیم.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم طرح جهش تولید دانش‌بنیان را یک ضرورت در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و حمایت از تولید دانست و گفت: اگر این طرح تصویب شود می‌تواند در استقلال، درآمد، بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی بسیار موثر باشد و منافع زیادی را برای کشور به همراه خواهد داشت.


وی ادامه داد: در صورت تبدیل این طرح به قانون به شرکت‌های دانش بنیان به ویژه تولید اولی‌ها توجه جدی‌تر می‌شود و حمایت‌های گسترده مالی، تسهیلاتی و مالیاتی برای حمایت از این شرکت‌ها پیش بینی شده است./


پایان پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزطرح جهش تولید دانش بنیان گام بلند مجلس برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰/ بهبود وضعیت اقتصاد و کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی از ثمرات طرح :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.