قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

طرح بایدن برای افزایش مالیات شرکت‌ها میلیون‌ها آمریکایی را بیکار می‌کند ‌- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


طرح بایدن برای افزایش مالیات شرکت‌ها میلیون‌ها آمریکایی را بیکار می‌کند ‌- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اقطاع نیوز

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از راشاتودی، ‌تحقیقات جدید انجمن ملی تولیدکنندگان آمریکا(NAM)  نشان داد که در صورت افزایش نرخ مالیات شرکت ها به ۲۸ درصد و اعمال سیاست های دیگر دولت بایدن حدود یک میلیون شغل در دو سال اول از بین خواهد رفت.

در این مطالعه که توسط اقتصاددانان دانشگاه رایس برای انجمن ملی تولیدکنندگان آمریکا انجام شد، تأثیر افزایش نرخ مالیات شرکت ها محاسبه شده است.

بر اساس این گزارش، تولید داخلی جهانی (GDP) تا سال ۲۰۲۳ به میزان ۱۱۷ میلیارد دلار، در سال ۲۰۲۶ به میزان ۱۹۰ میلیارد دلار و در سال ۲۰۳۱ به میزان ۱۱۹ میلیارد دلار کاهش می یابد.

در این طرح که توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام شده، نرخ مالیات شرکت ها می تواند از ۲۱ درصد فعلی به ۲۸ درصد افزایش یابد.

دولت بایدن اعلام کرد که این افزایش، نرخ مالیات شرکت ها را با نرخ سایر اقتصادهای پیشرفته منطبق تر خواهد کرد و نابرابری را کاهش می دهد. همچنین نسبت به دوره قبل از کاهش مالیات ترامپ در سال ۲۰۱۷ که نرخ آن ۳۵ درصد بود، کمتر خواهد بود.

جی تیمونز، رئیس و مدیر عامل انجمن ملی تولیدکنندگان آمریکا گفت: این مطالعه… به ما می گوید: افزایش بار مالیاتی شرکت ها در آمریکا به معنای کاهش مشاغل آمریکایی است. به طور دقیق در دو سال اول یک میلیون شغل از بین خواهد رفت.

این مطالعه نشان داد که قانون مالیات ۲۰۱۷ منجر به ۲۶۳ هزر شغل جدید در بخش تولید در سال ۲۰۱۸ شده است در حالی که دستمزد تولید در همان سال ۳ درصد افزایش یافته و به روند صعودی خود ادامه می دهد.

کاخ سفید علاوه بر افزایش نرخ مالیات شرکت ها، تغییرات قابل توجهی را نیز در چندین ماده قانون مالیات بین المللی که در طرح کاهش مالیات ترامپ نیز وجود دارد، پیشنهاد کرد. از جمله بزرگترین این تغییرات می توان به دو برابر شدن حداقل مالیات جهانی به ۲۱ درصد برای مجبور کردن شرکت ها به پرداخت مالیات با بازه وسیع تر درآمد در کشورهای مختلف اشاره کرد.

انتهای پیام/

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزطرح بایدن برای افزایش مالیات شرکت‌ها میلیون‌ها آمریکایی را بیکار می‌کند ‌- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.