قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

طالبان؛ مانع اصلی بر سر راه آموزش و تعلیم اطفال افغان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


طالبان؛ مانع اصلی بر سر راه آموزش و تعلیم اطفال افغان

وزارت معارف شاگردان مکتب

اقطاع نیوز: معاون نخست ریاست جمهوری خطاب به طالبان گفت که هر کسی و هر جریانی که اطفال افغانستان را از معارف دور نگه می‌دارد و آنان را از حیاتی‌ترین نیاز‌شان دور نگه می‌دارد، اگر از دید جسمی زنده باشد از دید روحی یک جسم خشک باقی می‌ماند…

امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری روز سه‌شنبه (۱۴ ثور) در نشستی در ارگ ریاست جمهوری صحبت می‌کرد گفت: تمام فشار‌ها و جنجال‌های ناشی از جنگ بسیار پوچ که دشمن علیه این ملت راه انداخته است تمرکز و توجه ما را از عرضه خدمات و رسیده گی به نیازمندی‌ها ملت لحظه‌یی هم دور کرده نمی‌تواند.

آقای صالح گفت: امروز هزاران متعلم و محصل ولایات جنوبی و جنوب غربی کشور از ساحات زیر کنترول طالبان در ولایات کندهار و هلمند لیله‌های شخصی ساخته و مصروف درس استند.

وی بیان داشت: تشنگی به معارف درتاریخ ما به اندازه امروز نبوده و این تشنگی مربوط کدام قوم، سمت و زنان خاص نیست، معارف اصل ماست، ما به اصل خویش بر می‌گیریم این سرزمین؛ سرزمین ابن سینا، مولانا و ده‌ها عالم دیگر است.

معاون نخست رییس جمهور گفت، هر کسی و هر جریانی که اطفال افغانستان را از معارف دور نگه می‌دارد و آنان را از حیاتی‌ترین نیاز‌شان دور نگه می‌دارد، اگر از دید جسمی زنده باشد از دید روحی یک جسم خشک باقی می‌ماند.

او افزود: ما تلاش داریم که دیگر طفل افغان در خارج از کشور تعلیم نبیند، ما می‌دانیم که هزاران طفل امروز به خاطر مشکلات که طالبان ایجاد کرده‌اند در محرومیت به سر می‌برند و آنها مثل دیگران تشنه است که صلح بیایند و به وطن خویش برگشته و تعلیم ببینند.

آقای صالح با طرح این سوال که طالبان علیه کی در افغانستان می جنگد گفت: امروز در سراسر کشور مردم سر به سجده استند، عبادت می‌کنند، صلح می‌خواهند خدمات می‌خواهند زنده گی با عزت می‌خواهند هر کسی که مسیر خدمت گذاری را مانع می‌شود شرمسار تاریخ خواهد شد و به پیروزی نخواهد رسید.

وی مستحکم ترین پایه یک نظام را عرضه خدمات و رسیده گی به نیازمندی‌های جامعه خوانده با نقل قول از مسوولان موسسه‌های ملل متحد در افغانستان گفت: هیچ نوع خشونت و هیچ نوعی تبلیغات، ملل متحد را از افغانستان دور ساخته نمی‌تواند بلکه تعهدات جامعه جهانی در قبال افغانستان اضافه تر خواهد شد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود با اعلام خروج نیروهای خارجی از افغانستان، جنگ نیز شماری از ولایات کشور شدت گرفته است.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزطالبان؛ مانع اصلی بر سر راه آموزش و تعلیم اطفال افغاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.