قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ضرورت ایجاد مرکز کنترل پایش و اعلام وضعیت آلودگی هوا در خوزستان/نبود همت و اراده لازم از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی در تصمیم‌گیری درست پیش بینی آلودگی هوای استان

ضرورت ایجاد مرکز کنترل پایش و اعلام وضعیت آلودگی هوا در خوزستان/نبود همت و اراده لازم از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی در تصمیم‌گیری درست پیش بینی آلودگی هوای استان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ضرورت ایجاد مرکز کنترل پایش و اعلام وضعیت آلودگی هوا در خوزستان/نبود همت و اراده لازم از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی در تصمیم‌گیری درست پیش بینی آلودگی هوای استان

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، امید بن عباس امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اهواز که در محل اداره کل مدیریت بحران خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین اقدامی که باید پیرامون شناسایی منبع آلودگی هوا صورت گیرد مطالعه دقیق منابع آلودگی در استان و به ویژه کلانشهر اهواز است.

او با اشاره به تناقض هایی که در مطالعات مختلف از سوی برخی صنایع  و شرکت‌های استان پیرامون مساله آلودگی هوا وجود دارد، گفت: یکی از ضرورترین کارهایی که می‌توان برای یافتن منشا آلودگی هوا انجام داد، تشکیل یک گروه علمی است که ابتدا علل آلودگی و سپس سهم هر بخش آلوده کننده را با مستندهایی مشخص کند.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان افزود: پس از اینکه علل و منشا آلودگی مشخص شد، می‌توان برای پیشگیری و کاهش آن راهکاری ارایه داد و به نتیجه رسید.

بن عباس بیان کرد: استان خوزستان نیازمند یک مرکز کنترل پایش و اعلام وضعیت آلودگی هوا است که دستگاه‌های مختلفی اعم از دانشگاه علوم پزشکی، بهداشت، مدیریت بحران، هواشناسی، محیط زیست و غیره به اطلاعات آن دسترسی داشته باشند.

مشاور استاندار خوزستان با بیان این که اطلاعات دریافتی از مراجع مختلف در اختیار مرکز کنترل پایش آلودگی هوا قرار می‌گیرد، بیان کرد: در این مرکز باید با استفاده از افراد نخبه و کارشناس به تحلیل داده‌ها دست یافت.

او در ادامه با تاکید بر ضرورت وجود منابع اطلاعاتی مختلف و متنوع برای روشن شدن مسیر تصمیم گیری، اضافه کرد: در حال حاضر در سراسر جهان مبنای اصلی تصمیم‌گیری ها جمع آوری اطلاعات مختلف از منابع گوناگون و سپس تحلیل محتوای این اطلاعات است.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: در کشور ما نیز ظرفیت‌های مناسبی همچون سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان فضای ایران و… وجود دارد که اطلاعات بسیار خوبی را می توان از آن‌ها دریافت و مورد استفاده قرار داد‌، همچنین از این طریق می‌توان به پیش‌بینی صحیح‌تری رسید.

بن عباس گفت: اساسا اطلاعات دریافتی دارای ضریب خطا نیز هستند اما جمع آوری آن‌ها یک مسیر و نقشه راه در اختیار ما قرار می دهد.

او توضیح داد: نکته دیگر که باید از دستگاه‌‌های مختلف در زمینه پیش‌بینی آلودگی هوا پرسید این است که برای پیش بینی در چه حوزه ای با کمبود مواجه هستند؛ آیا در زمینه نیروی انسانی یا نرم افزاری و سخت افزاری با کمبود مواجه هستند؟

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در پایان با بیان اینکه به عقیده من در این برهه و با توجه به امکان های مختلف و موجود در استان تنها همت و اراده لازم برای این کار کم است، تصریح کرد: دستگاه‌های متولی در حوزه مقابله با آلودگی هوا باید به صورت منسجم و در محل دریافت اطلاعات گرد هم بیابیند و از این طریق قدرت تصمیم‌گیری را بالا ببرند تا بتوانیم جلوتر از رخدادها، تصمیم‌ لازم را اتخاذ کنیم.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزضرورت ایجاد مرکز کنترل پایش و اعلام وضعیت آلودگی هوا در خوزستان/نبود همت و اراده لازم از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی در تصمیم‌گیری درست پیش بینی آلودگی هوای استاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.