قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی تعلل می‌کند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی تعلل می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی تعلل می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش مهر سید مرتضی دهقانی محمدآبادی بیان کرد: تاکنون بیش از سه هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در استان قزوین اجرایی شده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) از بنگاه‌های اقتصادی برای ایجاد اشتغال مددجویان حمایت می‌کند و در این راستا تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با بازپرداخت هفت ساله و به صورت قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این تسهیلات به ازای هر مددجو ۵۰ میلیون تومان بوده و حتی این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز کارفرمایان به نیروی کار ماهر، این نیرو از میان مددجویان معرفی شده و یا نیروی کار متناسب با مهارت درخواستی کارفرمایان تأمین گردد.

وی افزود: انتظار ما در جهت اشتغال زایی برای مددجویان همراهی بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات است از این رو به جز چند بانک مابقی بانک‌ها از همکاری خوبی با این نهاد برخوردارند اما در این میان صندوق کارآفرینی امید همکاری لازم را ندارد و علیرغم درخواست‌های مکرر شاهد تغییر جهتگیری شایسته برای خدمت شایسته‌تر به مددجویان از سوی مسئولان این صندوق نبوده‌ایم.

دهقانی محمدآبادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرونده مددجویان جویای کار از طریق اشتغال زایی به میزان کافی برای بانک‌ها و صندوق کارآفرینی امید ارسال شده است اما انتظار شایسته ای که داریم، همکاری و انجام کار مراجعان است.

وی تصریح کرد: بیش از چهار هزار نفر دانش آموز و دانشجو تحت حمایت داریم که از این تعداد دو هزار و ۱۸۰ نفر فاقد گوشی یا تبلت برای بهره مندی از آموزش مجازی بودند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: تاکنون قریب به ۸۰۰ گوشی و تبلت با کمک مردم نیکوکار خریداری شده است که در این خصوص با اجرای سیاست هم افزایی، ۵۰ درصد از هزینه خرید گوشی و یا تبلت را خیران پرداخت کرده و مابقی را این نهاد از منابع داخلی خود تأمین کرده است تا بتوانیم دانش آموز غایب در آموزش مجازی نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای تأمین تبلت برای سایر دانش آموزان طرح را برای نخستین بار در کشور اجرایی کردیم که بر این اساس خیران برای خرید تبلت برای نیازمندان تسهیلات دریافت می‌کنند.

دهقانی محمدآبادی گفت: پرداخت تسهیلات از آنجا آغاز شد که برخی از افراد در مراجعه به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار می‌کردند که علاقمند به تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند هستند ولی توانایی خرید ندارند در نتیجه به این عده در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه خواهد بود و تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده و کارهای اداری برای پرداخت تسهیلات در حال انجام است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزصندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی تعلل می‌کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.