قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
محدودیت های بهداشتی در مساجد خراسان شمالی رعایت می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

صرف اعتبارات قرآنی در دستگاه‌های خراسان شمالی جنبه نمایشی دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


صرف اعتبارات قرآنی در دستگاه‌های خراسان شمالی جنبه نمایشی دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام علی خادمی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ۲۰۰ مؤسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در استان مشغول خدمت به جامعه قرآنی هستند که البته این تعداد به‌جز تشکل‌های قرآنی است که از دستگاه‌هایی مانند اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد، مجوز فعالیت دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان این‌که فعالیت‌ها و مأموریت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه‌های قرآنی برون‌سپاری شده است، گفت: مؤسسات قرآنی زیر مجموعه اتحادیه قرآنی هستند و فعالیت‌های آن‌ها در حوزه قرآنی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی حمایت و پشتیبانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی وضعیت فعالان قرآنی در استان مناسب است، افزود: برای پیشبرد برنامه‌های قرآنی، هماهنگی بیشتر میان دست‌اندرکاران فعالان قرآنی استان لازم است که قطعاً با انجام این هماهنگی در حوزه حفظ نیز به نسبت جمعیت استان می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم.

حجت‌الاسلام خادمی، تصریح کرد: موازی کاری و صرف اعتبارات قرآنی توسط دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی به فعالیت‌های مربوطه جنبه نمایشی و یا همایشی داده که این موضوع اثربخشی فعالیت تشکل‌های قرآنی را کم‌رنگ کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه از معدود استان‌هایی هستیم که دو اتحادیه قرآنی را نداریم، تصریح کرد: در حوزه فعالیت‌های قرآنی تاکنون اتفاق‌نظر وجود داشته است و برای افزایش کیفیت آموزش‌های قرآنی نیاز است که در حوزه تخصصی بیشتر کار شود.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه فعالیت‌های قرآنی نیازمند عدد و رقم بالایی نیستیم، افزود: یکی از مشکلات اصلی مؤسسات قرآنی، فعالیت در مراکز استیجاری است که نیاز است تسهیلات مناسبی در اختیار آنان قرار بگیرد.

حجت الاسلام خادمی در انتها با اشاره به اینکه برای حل مشکل مؤسسات استیجاری نیاز است از ظرفیت‌های مختلف استان استفاده شود، گفت: استفاده از فضاهای آموزش و پرورش در ساعاتی که مدارس استفاده نمی‌شوند و همچنین مساجد و حسینیه یکی از راه‌های حل این مشکل است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزصرف اعتبارات قرآنی در دستگاه‌های خراسان شمالی جنبه نمایشی دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.