قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
صادرات و واردات ۴.۵میلیون تن کالاازطریق خطوط ریلی دربندرشهیدرجایی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

صادرات و واردات ۴.۵میلیون تن کالاازطریق خطوط ریلی دربندرشهیدرجایی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


صادرات و واردات ۴.۵میلیون تن کالاازطریق خطوط ریلی دربندرشهیدرجایی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، علی رضا محمدی کرجی ران گفت: حمل و نقل ریلی ترابری سبز و ارزانی است که نقش بسزایی را در جهت حفاظت از محیط زیست و کاهش قیمت تمام شده کالاها ایفا می کند.

وی ادامه داد: یکی از راهبردهای مهم این اداره کل توسعه فعالیت ها و جابجایی کالا از طریق ریل بوده که ایجاد خطوط جدید و بازسازی و نوسازی خطوطی قدیمی مهمترین اقداماتی است که حول این محور در بندر شهید رجایی به انجام رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به آمار صادرات و واردات کالا از طریق ۶۳ کیلومتر خطوط ریلی بندرشهید رجایی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا نیمه بهمن ماه ۴ میلیون پانصد هزار تن انواع کالا (به صورت فله، کانتینری، حمله کیسه ای، پالت و حمل مواد نفتی و روغنی) از طریق ریل وارد و یا از این بندر خارج شده است.

وی میزان صادرات کالاها را از طریق این خطوط ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و یک میلیون تن باقی مانده را کالاهای وارداتی اعلام کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ماهای منتهی به پایان سال را ماهای پررونق جابجایی از طریق ناوگان ریلی دانست و تصریح کرد: طی پنج ماهه (مهر، آبان، آذر، دی و بهمن) به شکل تجمیع شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آمارها رشد ۶۱ درصدی را نشان می دهند که نمودارها بیان گر رشد صعودی در این بخش است.

به گفته محمدی کرجی ران درحال حاضر ۱۲ محوطه اختصاصی ریلی بخش غیر دولتی در بندرشهید رجایی فعال می باشد که جابجایی انواع این کالاها از طریق خطوط ریلی فرعی متصل به خطوط ریلی سراسری جابجا می شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزصادرات و واردات ۴.۵میلیون تن کالاازطریق خطوط ریلی دربندرشهیدرجایی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.