قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
شیوهٔ رهبری و مدیریت پیامبر اسلام (ص) بازخوانی می‌شود

شیوهٔ رهبری و مدیریت پیامبر اسلام (ص) بازخوانی می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


شیوهٔ رهبری و مدیریت پیامبر اسلام (ص) بازخوانی می‌شود

به گزارش گروه فرهنگ و هنر اقطاع نیوز پژوهشگران حوزهٔ تاریخ و تمدن بر این باورند تعالیم اجتماعی پیامبر اسلام در مدت کوتاهی از میان قبایل متخاصم عرب، مدنیتی استوار پدیدار آورد.

نهال این مدنیت، در مدت نسبتاً کوتاهی به درختی تنومند بدل شد. بعدها اما به دلایل مختلف، پویایی این تمدن رو به ضعف نهاد و جوامع اسلامی پیشتازی خود را در عرصهٔ توسعه و تمدن واگذار کردند. برخی محققان معتقدند که غایت فعالیت‌های پیامبر اسلام، توسعه‌ای تمام‌عیار در عرصه اندیشه، اقتصاد و سیاست بوده است.

بر مبنای این دیدگاه رویکرد پیامبر اسلام در گذار از جاهلیت، مبتنی بر اصالت فرهنگ بوده و این فرهنگ‌سازی ناظر به آبادانی، عُمران، و توسعهٔ جامعه انسانی بوده است.

موضوع گفتگوی شب یازدهم سوره بازخوانی شیوهٔ رهبری و مدیریت پیامبر اسلام است. در این برنامه مسعود دیانی و حجت الاسلام نجف لک‌زایی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دربارهٔ موضوع «پیامبر امی، پیامبر استراتژیست» گفت‌وگو خواهند کرد و طی آن شیوهٔ رهبری و مدیریت پیامبر اسلام را بررسی خواهند کرد.

یازدهمین قسمت از «سوره فصل محمد رسول‌الله (ص)»، امشب (شنبه ۲۶ مهرماه) ساعت ۲۳ به‌صورت زنده از شبکهٔ چهار سیما پخش می‌شود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی مرتضی روحانی و سردبیری مسعود دیانی، از ۱۶ مهرماه آغاز شد و امشب آخرین قسمت از آن ساعت ۲۳ از شبکهٔ چهار سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/۴۱۲۷آرشیو آنا | سرویس خبری اقطاع نیوزشیوهٔ رهبری و مدیریت پیامبر اسلام (ص) بازخوانی می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.