قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
شیراز میزبان جشنواره جهانی اهل بیت(ع) باشد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

شیراز میزبان جشنواره جهانی اهل بیت(ع) باشد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


شیراز میزبان جشنواره جهانی اهل بیت(ع) باشد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، احمد تنوری با اشاره به جلسه یکصد و بیست و سوم این کمیسیون از طرح پیشنهاد برگزاری جشنواره جهانی اهل بیت (ع) در شیراز گفت و افزود: برگزاری این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با هماهنگی وزارت امور خارجه جهت رایزنی با کارداران سیاسی و فرهنگی کشورهای اسلامی پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: به این ترتیب شهرداری شیراز موظف است با تنظیم تفاهم‌نامه و دعوت از اساتید، اندیشمندان و شاعران جهانی حوزه اهل بیت (ع) برای داوری آثار و همچنین ارائه اشعار با موضوعات مرتبط و با پیش‌بینی هدیه مناسب، مقدمات لازم برای برگزاری جشنواره را بعمل آورده و نتایج را در قالب لایحه به شورا ارائه کند.

نصب المان‌های شهری با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی موضوع دیگری بود که رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز به آن اشاره داشت و گفت: این موضوع که با هدف کسب عنوان پایتختی کتاب جهان از سوی سازمان جهانی یونسکو برای شهر شیراز مطرح شد با موافقت اعضا مورد بررسی قرار گرفت.

تنوی با استناد به مواد ۴ و ۶ ماده ۴ اساسنامه مصوب سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تصریح کرد: به منظور بررسی در حوزه طراحی، تولید و نصب المان‌های شهری با موضوع کتاب و کتابخوانی و با رعایت مباحث بصری و زیبایی شناختی و توجه به مکتب هنری شهر شیراز و انطباق کلیه المان‌ها و مجسمه‌ها با موازین اسلامی، این موضوع به شهرداری شیراز ارجاع شد.

او اضافه کرد: همچنین به منظور نامگذاری یکی از میادین، فضای سبز و یا معابر شهری موضوع فوق در کمیسیون نامگذاری شورا نیز مطرح خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزشیراز میزبان جشنواره جهانی اهل بیت(ع) باشد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.