قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان ۴۷ نفر افزایش یافت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان ۴۷ نفر افزایش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کردستان


به گزارش اقطاع نیوز، فرزین رضاعی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌های جمعی آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان تا ظهر امروز پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلای قطعی به کرونا ویروس از ابتدا تا پیش از ظهر امروز به ۵۵۸ نفر رسید، افزود: شهرستان‌های سقز ۱۶۸ نفر، سنندج ۱۳۵ نفر، بانه ۹۶ نفر، قروه ۴۲ نفر، بیجار ۲۶ نفر، دیواندره ۲۴ نفر، کامیاران ۱۶ نفر، مریوان ۱۸ نفر، دهگلان ۲۵ نفر و سروآباد نیز ۸ نفر بیمار مبتلای قطعی به کرونا ویروس دارند.

وی با بیان اینکه، تعداد هفت نفر از بیماران مذکور سن کمتر از ۱۰ سال دارند، عنوان کرد: از ابتدا تاکنون، تعداد کل آزمایشات انجام گرفته هزار و ۱۰۲ نمونه است که از این تعداد ۵۵۸ مورد مثبت، ۵۰۱ مورد منفی و ۴۳ مورد اعلام نشده است.

رئیس دانشگاه به تلاش‌های شبانه روزی و خالصانه کادر بهداشتی درمانی در واحدهای تابعه برای پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۶۲ نفر از مبتلایان به این بیماری در کردستان بهبود یافته‌اند.

رضاعی تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلاء به کرونا ویروس را در استان ۶۸ مورد برشمرد و گفت: سقز ۲۴ نفر، بانه ۱۲ نفر، قروه ۱۰ نفر، سنندج ۷ نفر، مریوان ۵ نفر، کامیاران ۴ نفر، دیواندره ۴ نفر و بیجار ۲ نفر به دلیل ابتلاء به کرونا فوت کرده‌اند که دفن همه موارد با نظارت بازرسان بهداشت و رعایت دستورالعمل‌های مربوطه صورت گرفته است.

وی به مردم شریف استان کردستان اکیداً توصیه کرد: جهت قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از بیماری، فاصله اجتماعی را رعایت کرده و نسبت به ارزیابی وضعیت خود و نیز غربالگری بهتر بیماری، از طریق تماس با ۴۰۳۰ و یا تکمیل پرسشنامه سامانه salamat.gov.ir اقدام کنند.


شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان ۴۷ نفر افزایش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۴-۰۲ ۱۹:۵۸:۱۶

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.