قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
شرایط پنج سد تهران پایدار است/مردم نگران سیل نباشند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

شرایط پنج سد تهران پایدار است/مردم نگران سیل نباشند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


شرایط پنج سد تهران پایدار است/مردم نگران سیل نباشند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

منصور درجاتی در گفتگو با اقطاع نیوز با انتقاد از مسئولینی که بدون اطلاع به ایجاد هراس در مردم می‌پردازند، افزود: مأخذ اعلام شرایط آب و هوایی اداره کل هواشناسی استان تهران است و مسئولین غیرمرتبط نباید با اظهار نظر در مردم ایجاد هراس کنند.

وی ادامه داد: از دهه سوم شهریور تمهیدات لازم برای بارندگی‌های پاییز و زمستان اندیشیده شده است و با دستگاه‌های مختلف و مرتبط با مدیریت بحران در تهران جلسات متعدد گذاشته شد و هماهنگی لازم بین این دستگاه‌ها در حال حاضر وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: به دستگاه‌ها به طور جدی اعلام شده است، که نمی‌خواهیم، امسال واژه «غافلگیری» در مورد مدیریت بارش‌ها خصوص عملکرد دستگاه‌ها مطرح شود و لذا پایگاه امدادی لازم برای مدیریت بارش‌ها راه اندازی شود، شن و ماسه به میزان لازم ذخیره شود، تا به محض اینکه اعلام بارندگی شد، آمادگی لازم وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه عملکرد مدیریت خدمات شهری شهرداری تهران در سال جاری بسیار بهتر از سال‌های اخیر در زمینه اندیشیدن تمهیدات بارش‌ها بوده است، گفت: شهرداری تهران ۵۰۰ کیلومتر از انهار و کانال‌های آب تهران را در دهه سوم شهریور لایروبی کرد، اما باز هم بازسازی و مرمت کانال‌ها و لایروبی انهار و جوی‌ها در حال انجام است.

درجاتی از بازدید شب گذشته خود از نقاط حادثه خیز تهران خبر داد و افزود: دیشب تا اذان صبح از تمام انهار و کانال‌هایی که مستعد وقوع سیلاب بودند و سال‌های گذشته شاهد جمع شدن آب در آنها بودیم، بازدید کردم و خدا را شکر هیچ مورد خاصی نبود و اوضاع تحت کنترل است.

وی شرایط پنج سد تهران را نیز خوب و پایدار توصیف کرد، اما در عین حال از مردم خواست، با توجه به اینکه در نقاط مرطوب میزان شیوع ویروس کرونا بیشتر است، از تردد غیرضروری پرهیز کنند و گفت: می‌بایست، اگر برای کار ضروری هم از منزل خارج شدیم، مقابل رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌هایی که در پایین دست آنها سد قرار ندارد اتراق نکنیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزشرایط پنج سد تهران پایدار است/مردم نگران سیل نباشند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.