قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

شالیکاران خزانه گیری را از ۱۵ فروردین آغاز کنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


شالیکاران خزانه گیری را از ۱۵ فروردین آغاز کنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

مسعود الماسی در گفتگو با اقطاع نیوز با اشاره به اجرای شخم زمستانه در اراضی شالیزاری استان گیلان، اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد اراضی شالیزاری استان گیلان با استفاده از نزولات آسمانی شخم زده شده‌اند.

وی با بیان اینکه استان گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: این میزان معادل ۱۵۰ هزار هکتار از این اراضی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه به اقدامات انجام شده از سوی این سازمان جهت سال زراعی خوب برای شالیکاران اشاره کرد و افزود: توزیع بذر گواهی شده بخشی از این اقدامات است.

وی با اشاره به تأمین دو هزار و ۲۰۰ تن بذر گواهی شده برای سال زراعی جاری، اضافه کرد: تاکنون ۸۰ درصد این بذرها در میان شالیکاران توزیع شده و مابقی نیز در روزهای آتی توزیع خواهد شد.

الماسی با بیان اینکه حدود ۳۳ هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان گیلانی توزیع شده است، افزود: یکی از مهم‌ترین نکاتی که کشاورزان باید در این مورد باید به آن توجه کنند استفاده متناسب از کودهای شیمیایی است.

وی با تأکید بر اینکه شالیکاران برای شروع کار زراعی تقویم زراعی سال را رعایت کرده و نسبت به کشت و کار اقدام کنند، ادامه داد: بهترین زمان برای خزانه گیری از روز ۱۵ فروردین است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزشالیکاران خزانه گیری را از ۱۵ فروردین آغاز کنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.