قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سیطره غیر قابل انکار علم بر رفتار جوامع و حکومت‌ها - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سیطره غیر قابل انکار علم بر رفتار جوامع و حکومت‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سیطره غیر قابل انکار علم بر رفتار جوامع و حکومت‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار عباسعلی فرزندی عصر دوشنبه در نشست وبیناری «اقتدار فرهنگ پایه با نگرش بر امنیت» در حسینیه ستاد حوزه علمیه مشکات قم ضمن ارائه تعریفی از مفاهیم اقتدار و امنیت گفت: امروز مباحث علمی سیطره غیر قابل انکاری بر رفتار جوامع و حکومت‌ها دارند و یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت محسوب می‌شود.

وی افزود: وقتی سخن از اقتدار و قدرت به میان می‌آید لازمه اش این است که عقبه قدرتمندی داشته باشیم که همان عمق استراتژیک است.

رئیس دفتر حوزه و مکتب و اندیشه دانا دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه زیرساخت همه برنامه ریزی های ما بر مبنای شریعت و فقه است گفت: فقه، حاکم بر همه حوزه هاست لذا باید جایگاه فقه را در این مباحث مشخص و معین کنیم و این سلسله نشست به همین منظور تشکیل می‌شود.

حجت الاسلام سید امیر سخاوتیان در ادامه این نشست لازمه تمدن سازی نوین اسلامی مدیریت کلان دانست و افزود: بخش بسیار مهمی از مدیریت کلان جامعه نیاز به تولید و حفظ امنیت دارد.

وی افزود: دانشگاه عالی دفاع ملی در جهت برآورده کردن این نیاز و وارد نمودن آموزه‌های دینی به مباحث فرهنگی و امنیتی تمدن نوین اسلامی اقدام به همکاری با حوزه علمیه نموده است.

و این نشست در راستای این هدف تشکیل شده است.

دبیر این نشست با تاکید بر ضرورت هم اندیشی بین اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی در دانشگاه عالی دفاع ملی افزود: این جلسات به صورت سلسله نشست‌هایی برای یک دوره یک ساله طراحی و برنامه ریزی شده است که امیدواریم تا سال آینده ۳۰ جلسه از آن برگزار شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزسیطره غیر قابل انکار علم بر رفتار جوامع و حکومت‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.