قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سیاست ترامپ عبرت خوبی برای بایدن است/عدم تاثیر فشار بر ایران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سیاست ترامپ عبرت خوبی برای بایدن است/عدم تاثیر فشار بر ایران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سیاست ترامپ عبرت خوبی برای بایدن است/عدم تاثیر فشار بر ایران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به حوادث آمریکا و برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری این کشور با تدابیر امنیتی شدید اظهار کرد: آمریکا این هفته، ماهیت دموکراسی خود را به تماشا گذاشت و فردی که با رأی مردم انتخاب شده بود را با ۳۵ هزار نیروی امنیتی به کاخ سفید آورد.

وی با بیان اینکه دنیا به این سوال پاسخ نگرفت که دموکراسی چه ارتباطی با قوه قهریّه دارد؟ افزود: محافظ دموکراسی، خود دموکراسی است و احترام به رأی مردم، بالاترین حفاظت و صیانت است اما در آمریکا معلوم شد که از دموکراسی آرمانی و از احترام به آن خبری نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به نحوه ترک کاخ سفید از سوی ترامپ را نوعی سرافکندگی او دانست و گفت: ترامپ سرافکنده و از در پشتی کاخ سفید را ترک کرد تا تعبیر تحلیلگر مشهور عرب و سردبیر نشریه الکترونیکی رأی الیوم که گفته او می‌رود تا هیچوقت به کاخ سفید برنگردد.

آیت الله عاملی اقدام مهم بایدن را تشکیل ستاد تنظیف برای پاکسازی کثافت کاری‌های سیاسی و مادی ترامپ و تطهیر آشغال های او از کاخ سفید عنوان کرد و افزود: ترامپ مثل یک دزد از در عقبی کاخ سفید بیرون رفت و مورد نفرین میلیون‌ها آمریکایی و غیرآمریکایی قرار گرفته و کشور خود و دموکراسی آمریکا را ویران کرد.

وی با بیان اینکه ترامپ بر دشمنان آمریکا اضافه کرد، گفت: او حتی حزب خود یعنی حزب جمهوری را ویران کرد و با دست کم گرفتن کرونا ۴۰۰ هزار آمریکایی را به کام مرگ برد چرا که او به هیچ وجه نتوانست کرونا را مدیریت کند و حالا ۴ میلیون آمریکایی مبتلا روی تخت مرگ خوابیده اند.

ترامپ نژاد پرست به معنای واقعی بود

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری ترامپ را یک نژاد پرست کامل که اعتقاد راسخ به برتری نژاد سفید پوست‌ها داشت عنوان کرد و افزود: یکی از گناهان بزرگ ترامپ این بود که سه هزار کودک را از پدر و مادرهای مهاجر جدا کرد و این ظلم بزرگ به اطفال و به پدر و مادرهای آنها بود چرا که الان هم بسیاری از پدران و مادران نمی‌توانند فرزندان خود را پیدا کنند.

آیت الله عاملی از قطع کمک‌های مالی آمریکا به «آژانس اونروا» که یک آژانس بین المللی و کارش رسیدگی به پناهندگان است خبر داد و گفت: مساعدت‌های مالی آمریکا به این آژانس نیز به دستور ترامپ قطع شد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ترامپ به خاطر اسرائیل ۹۰ میلیارد دلار صرف کرد تا سوریه را ویران کند و زیرساخت‌های آن کشور را از بین ببرد تصریح کرد: او فاجعه برآمده از دموکراسی آمریکا بود به حدی که الان ۶۰ پرونده مالی، سیاسی، جنسی و… در محاکم قضائی آمریکا علیه او تشکیل شده است.

وی ادامه داد: ترامپ در وداع و آخرین سخنان خود جمله‌ای گفت که برای آینده آمریکا بسیار خطرناک است او گفت در آینده از راه یا بیراهه دوباره به کاخ سفید خواهد آمد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه سیره ترامپ یک عبرت و چراغ راه خوبی برای بایدن است، اظهار کرد: سیره ترامپ نشان داد که شدیدترین فشار بر ایران نتیجه نداده و اراده ملت ما شکسته نمی‌شود و محال است که ملت ما در برابر غیر خدا رکوع بکند و لذا بایدن نباید این بیراهه و یا راه بی نتیجه را برود.

ترامپ از فشار بر ایران هیچ نتیجه‌ای نگرفت

امام جمعه اردبیل به عدم پیروزی ترامپ در فشار بر ایران اشاره کرد و گفت: ترامپ از فشار بر ایران هیچ نتیجه‌ای نگرفت و از این جهت هیچ خدمتی به آمریکا و دنیا نکرده است چرا که او هم در سیاست خارجی و هم در مدیریت داخلی آمریکا خرابی‌های بزرگی درست کرد خرابی‌هایی که قابل جبران نیست.

وی دروغ، ماجراجویی‌های سیاسی، تحمیل عقوبت‌های اقتصادی بر ایران، چین، روسیه و تمام کشورهایی که در خدمت منویّات آمریکا نیستند، دخالت نظامی در سوریه، خونریزی وحشتناک در یمن، خیانت به فلسطین و حمایت از بدترین دیکتاتورها بخشی از سیاست خارجی ترامپ عنوان کرد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه ترامپ زورش فقط به پادشاهان عرب رسید و آنها را ذلیلانه مثل گله گوسفند به دام سازش با اسرائیل برد و میلیاردها دلار از خزانه ملت‌های عرب را دزدید، افزود: ترامپ در برابر چین، روسیه، ایران و حتی کره شمالی به هیچ موفقیتی نائل نشد و ناکام رفت.

ترامپ در نژادپرستی به هیتلر در آلمان و به موسولینی در ایتالیا شبیه است

امام جمعه اردبیل ترامپ را بزرگترین رئیس جمهور نژادپرست آمریکا عنوان کرد و گفت: او با تمام وجود قائل به برتری نژاد سفید بود به همین جهت او را به هیتلر در آلمان و به موسولینی در ایتالیا تشبیه می‌کنند چرا که او با تفکر نژاد پرستی بین انسان‌ها مرزبندی کرد و داخل آمریکا را به انشقاق، نژاد پرستی، فتنه، اختلاف و درگیری دائمی برد در عین حال او در صدد تأسیس یک حزب قوم گرا بر اساس برتری سفید پوستان بر دیگر نژادها بود که موفق نشد

وی بزرگترین افتخار ترامپ را زنده کردن روحیه قوم گرایی و نژاد پرستی در آمریکا دانست و گفت: او غالب حاشیه نشین های شهرهای آمریکا را به خود جذب کرده و به ورطه نژادپرستی وارد کرده است تا جایی که کمپین انتخاباتی خود را نیز بر تحریک نژادپرستی استوار کرده بود.

بایدن متوجه اشتباهات ترامپ هست

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه امپراتوری‌های بزرگ نوعاً از شکست‌ها و ناکامی‌ها و سو مدیریت‌های داخلی به نقطه فروپاشی می رسند، اظهار کرد: بایدن دقیقاً، هم متوجه خطر نژادپرستی برای موجودیت آمریکا است و هم دقیقاً متوجه است که مهار آن مخصوصاً بعد از شعله ور کردن آن توسط ترامپ بسیار سخت است به همین جهت وی به محض ورود به کاخ سفید ۱۵ دستور امضا کرد که یکی از آنها مربوط به تساوی نژادی است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: بایدن در روز انتصاب خود از مردم آمریکا برای سه چیز کمک خواست؛ اول برای غلبه بر تندروی سیاسی دوم بر جریان نژادپرستی که قائل به استعلاء نژاد سفید است و سوم بر تروریسم محلی و بایدن تلویحاً اعلام کرد که نژادپرستی ترامپ انقسام و انشقاق بسیار سختی را در بین آمریکایی‌ها درست کرده است.

وی با بیان اینکه ترامپ با تمام معایبی که داشت یک حرف درست حسابی هم دارد، یادآور شد: کارتر و ترامپ یک جمله مشترک دارند و می‌گویند «تاریخ ما ۲۴۲ سال است، ۲۲۶ سال در جنگ بودیم یعنی فقط ۱۶ سال جنگ نکرده ایم در حالی که چین یک دلار برای جنگ خرج نکرده و در حال گرفتن همه جاست»

با ایجاد بارانداز، اردبیل از بن بست ریلی خارج می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به امضاء توافقنامه راه اندازی مرکز لجستیک خط آهن پارس آباد مغان اظهار کرد: جای خوشحالی است که بعد از مذاکره فراوان بین استاندار اردبیل (از طرف جمهوری اسلامی ایران) و شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان، توافقنامه برای راه اندازی مرکز لجستیک خط آهن پارس آباد مغان در استان اردبیل امضا شد.

آیت الله عاملی با اشاره به مزایای ایجاد بارانداز و مرکز لجستیک در پارس آباد، گفت: خارج شدن استان اردبیل از بن بست ریلی، اتصال به خط آهن آذربایجان و ورود به بازار کشورهای آسیای میانه و قفقاز و روسیه، ایجاد زمینه سرمایه گذاری بسیار بالا در مغان و اردبیل با توجه به وجود وسیله ارزان جهت صادرات کالا، از مزایا و فواید ایجاد بارانداز خواهد بود.

وی از پیگیری مسئولین استان اردبیل برای انجام مراحل تملک و طراحی این پروژه و احداث آن را در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: با ایجاد این بارانداز تسهیل در صادرات محصولات بزرگترین گل خانه کشور و تولیدات دیگر مناطق استان اردبیل، توجیه دار شدن ایجاد مناطق آزاد، توجیه دار شدن راه آهن اردبیل به پارس آباد، فراهم شدن زمینه اشتغال بسیار خوب در منطقه شمال استان محقق خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزسیاست ترامپ عبرت خوبی برای بایدن است/عدم تاثیر فشار بر ایران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.