قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سوءاستفاده متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سوءاستفاده متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سوءاستفاده متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از صدا و سیما، رضا افلاطونی، تداخل وظایف دستگاه‌های دولتی را ناشی از تناقض قوانین مختلف خواند و گفت: اساسی‌ترین مشکل حافظت از اراضی ملی همین تداخل وظایف دستگاه‌های مختلف دولتی است که براساس قوانین داخلی بر خودشان وظیفه می‌دانند به پرونده یک زمین خاص ورود کنند یا برعکس ورود نکنند.

وی با تاکید بر اینکه باید تکلیف این گونه اراضی و حوزه مسئولیت دستگاه‌ها کاملاً مشخص شود تا هر دستگاهی بداند چه وظیفه‌ای دارد و چه باید بکند، ادامه داد: مثال زمینی که در حریم شهری واقع شده بدون استعلام از منابع طبیعی، پروانه ساختمان از شهرداری یا بخشداری می‌گیرد، درحالی که زمین ملی است، ولی شهرداری اعلام می‌کند ما براساس وظیفه سازمانی خود پروانه ساختمان صادر کرده‌ایم. این تداخل وظایف هم مردم و سازمان جنگل‌ها را با مشکلاتی فراوانی مواجه می‌کند، هم دستگاه قضائی را دچار مشکل می‌کند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه چنین مواردی در نقاط مختلف کشور وجود دارد، اظهار داشت: همین ویلایی که چندی پیش به درخواست سازمان جنگل‌ها در شمیرانات تهران به علت ساخت غیر مجاز در اراضی ملی و دریافت سند مالکیت و آب و برق و گاز تخریب شد، از جمله همین موارد بود که زمین برای سازمان‌ها جنگل‌ها بود.

افلاطونی اختلافات بین سازمان جنگل‌ها و اوقاف را یکی از مصادیق تضاد قوانین خواند و گفت: جنگل‌های آق مشهد از جمله همین تضادها بود. چندی پیش هفت هزار هکتار از اراضی استان تهران با استفاده از همین تناقض‌ها از حوزه اراضی ملی خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه متصرفین اراضی ملی از اختلاف و تناقض قوانین بین دستگاههایدولتی استفاده می‌کنند، توضیح داد: حل این مشکلات می‌تواند دست متصرفین اراضی ملی را کوتاه کند.آرشیو اخبار اقتصادی سرویس خبری اقطاع نیوزسوءاستفاده متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.