قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
انتقال آب از دریای عمان وارد فاز عملیاتی شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سهم گاز نیروگاه‌ها افزایش یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سهم گاز نیروگاه‌ها افزایش یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

مصطفی نخعی در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: تولید گاز در کشور ما امروزه به حدود هزار میلیون مترمکعب در روز رسیده است ولی از طرف دیگر مصرف انرژی نیز در بخش‌های خانگی، صنایع و نیروگاه‌ها افزایش یافته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم نهبندان و زیرکوه با اشاره به اینکه اصلاح الگوی مصرف در حوزه انرژی در کشور ما ابتر باقی مانده است، ادامه داد: در سال جاری به صورت غیر قابل انتظاری حجم مصرف گاز خانگی افزایش یافت.

افزایش مصرف گاز نیروگاه‌ها را مجبور به استفاده از سوخت مایع می‌کند

نخعی با بیان اینکه قبل از رسیدن به بحران گاز در زمستان در گفت و گو با یکی از رسانه‌ها هشدار داده بودم، افزود: متأسفانه افزایش حجم مصرف گاز به طور طبیعی نیروگاه‌های ما را در حوزه تأمین سوخت با مشکل رو به رو می‌کند و آنان مجبور به استفاده از سوخت مایع می‌شوند.

وی گفت: از طرف دیگر چالش سوخت نیروگاه‌ها گاه آنان را مجبور به توقف تولیدهای ناخواسته می‌کند که این موضوع با خود قطعی برق را به همراه دارد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با اشاره به اینکه استفاده برخی از نیروگاه‌ها از سوخت مایع آلودگی کلان شهرها را به همراه دارد، بیان کرد: در چنین شرایطی اولین و اولویت دارترین کار همکاری مردم برای کاهش مصرف گاز است.

نخعی در پاسخ به این نکته که برخی عنوان می‌کنند که با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها میزان استفاده از گاز در کشور نسبت به سال گذشته باید کاهش پیدا می‌کرد، ادامه داد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که بر اساس آمار و اطلاعات حجم مصرف گاز مدارس و دانشگاه‌ها در کل قابل توجه نیست.

وی درباره قطعی برق بدون اطلاع قبلی و آسیب‌هایی که در این زمینه به برخی از مشترکین در کشور و از جمله در خراسان‌جنوبی وارد شده است، گفت: شرکت‌های توزیع برق استانی باید در این زمینه تدبیر کنند چرا که قطعی برق بدون اطلاع رسانی به برخی از مشترکین چون گلخانه‌داران و مرغداری‌ها آسیب اقتصادی می‌زند.

پیگیری‌های مجلس در مورد قطعی های اخیر برق

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: درباره مشکل سوخت نیروگاه‌ها و قطعی برق، در کمیسیون اصل ۹۰ و در کمیسیون انرژی، کشاورزی و محیط زیست مجلس جلساتی برگزار کرده و در حال تدبیر موضوع است.

نخعی بیان‌کرد: پیشنهاد اول ما این است که شرکت گاز سهم گاز نیروگاه‌ها را افزایش دهد تا در این شرایط نیاز کمتری به سوخت مایع داشته باشند.

وی یادآور شد: متأسفانه بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها به تکالیف خود در حوزه اصلاح الگوی مصرف بر اساس برنامه توسعه عمل نکرده‌اند که بعد از عبور از شرایط اضطرار به این موضوع نیز رسیدگی خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزسهم گاز نیروگاه‌ها افزایش یابد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.