قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سهم استان قزوین در اقدام ملی ۱۰ هزار واحد مسکونی است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سهم استان قزوین در اقدام ملی ۱۰ هزار واحد مسکونی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سهم استان قزوین در اقدام ملی ۱۰ هزار واحد مسکونی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز؛ ابراهیم مبارک قدم در مراسم آغاز طرح اقدام ملی مسکن که عصر دوشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار و نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: با ابلاغ سیاست‌های مسکن برای افراد کم درآمد از سال قبل طرح اقدام ملی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: با تأمین زمین در ۱۱ شهر برای حدود ۹۷۸۱ واحد مسکونی ثبت نام شده اقدام کرده ایم که برای ۵۷۸۷ واحد مسکونی برنامه ریزی صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین تصریح کرد: در ناحیه شهری مهرگان در اجرای فاز اول طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکونی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام عملیاتی خواهد شد که در این راستا ۳۰ هکتار زمین پیش بینی شده است.

وی گفت: تفاهم نامه یک هزار و ۱۴ واحد منعقد شده و با همکاری وزارت دفاع و تغییر کاربری اراضی برای ساخت ۴۳۰ واحد توسط سپاه هم اقدام شده است.

blank

مبارک قدم اضافه کرد: همچنین ظرفیت ساخت ۶۱۹ واحد در بافت فرسوده شناسایی شده و با تشکیل پرونده حدود ۲۸ هکتار از اراضی ملی به بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام این کار عملیاتی خواهد شد.

وی بیان کرد: بیش از ۶۸۰۰ نفر در استان برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که در مرحله اول تعداد ۶۵۳۲ نفر پالایش شدند و شرایط لازم را دارند.

مبارک قدم اضافه کرد: در سایت مهرگان طرح اقدام ملی در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار اجرا خواهد شد و این طرح با در نظر گرفتن موضوعات فرهنگی و اجتماعی، برای ایجاد تعلق و افزایش کیفیت سکونت شهری در مهرگان، با ساخت واحدهای مسکونی دو ۴ واحدی با متراژ ۸۲ متر با ایجاد تنوع در پلان و نماها، ساخته می‌شود.

blank

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین تصریح کرد: تأمین ۱۰۰ درصدی پارکینگ ساکنین، بهره گیری از فناوری نوین ساخت با لحاظ کردن نشانه‌های بومی در سیما و منظر شهری، طراحی واحدهای دسترسی پذیر برای افراد کم توان حرکتی، تأمین سرانه‌های شهری و معابر و خدمات برای جمعیت پیش بینی شده، ایجاد کاربری مذهبی، فرهنگی در ورودی سایت، به عنوان نشانه شهری، ایجاد کاربری تجاری متمرکز و خطی و پیش بینی فضای باز شهری در اجرای طرح اقدام ملی مسکن لحاظ شده است.

وی بیان کرد: آماده سازی برای طرح اقدام ملی مسکن از خرداد ماه آغاز شده و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام نسبت به واگذاری پروژه به پیمانکاران اقدام شده است.

مبارک قدم اظهار داشت: ناحیه شهری مهرگان برای ۲۷ هزار مسکن مهر طراحی شده و ۲۵۰ هکتار برای اجرای طرح اقدام ملی پیش بینی شده و جمعیت این ناحیه شهری به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

blank

وی ایجاد راه دسترسی ناحیه شهری مهرگان به قزوین را از ضروریات این منطقه دانست و گفت: در صورت تأمین اعتبار مناسب می‌توانیم مسیر دسترسی جدیدی برای تردد ساکنان ناحیه شهری مهرگان به قزوین احداث کنیم.

داراب بیرنوندی مدیرعامل آبفای استان قزوین هم گفت: در ناحیه شهری مهرگان ۲۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب و آبرسانی ایجاد شده و انتقال آب از مسیر ۱۲ کیلومتری انجام می‌شود.

blank

وی اضافه کرد: ایجاد شبکه آب و فاضلاب در این ناحیه ۱۹۶ میلیارد تومان نیاز دارد که با کمک مسئولان استانی و کشوری برای حل آن باید اقدام کرد.

blank

بیرنوندی تصریح کرد: در استان قزوین بیش از ۵۷۰ هکتار بافت فرسوده داریم که موجب شکستگی بیش از حد شبکه آب هستیم که ر این راستا در سال گذشته ۱۸۷ حادثه فرونشست و شکستگی لوله‌های آب و فاضلاب داشتیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزسهم استان قزوین در اقدام ملی ۱۰ هزار واحد مسکونی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.