قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
Facebook logo

سفر ماکرون به بیروت با یک فنجان قهوه با ‘ فیروز ‘خواننده لبنانی آغاز می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سفر ماکرون به بیروت با یک فنجان قهوه با ‘ فیروز ‘خواننده لبنانی آغاز می‌شود

به گزارش اقطاع نیوز، به نقل از ایندیپندنت، در میان مسائل متعدد سیاسی لبنان، امانوئل ماکرون، رئیس ‌جمهور فرانسه، تصمیم گرفته است سفر تازه خود به لبنان را با «یک فنجان قهوه» با فیروز، خواننده لبنانی، آغاز کند.

کاخ الیزه نام این هنرمند زن لبنانی را در صدر برنامه‌های سفر دوم رئیس‌جمهور فرانسه به بیروت پس از انفجار چهارم اوت گذاشته ‌است.

در برنامه این سفر آمده‌ است: «عصر دوشنبه، یک فنجان قهوه با فیروز در آنتلیاس»

ماکرون امروز دوشنبه به بیروت می‌رود و در جلسات متعددی که برای سفرش برنامه‌ریزی شده، تلاش می‌کند راهی برای خروج لبنان از بن‌بست سیاسی پیدا کند.

انفجار مهیب بندر بیروت دست‌کم ۱۹۰ کشته به جا گذاشت و ۲۵۰ هزار نفر را آواره کرد. این انفجار خسارت‌های مالی بسیاری به بیروت وارد ساخت و مواد غذایی در سیلوی شهر را از بین برد.

در پی این انفجار، ماکرون اوایل ماه میلادی جاری به عنوان نخستین مقام خارجی از بیروت بازدید کرد. او پس از بازگشت از لبنان، جمله «من تو را دوست دارم لبنان» را در حساب توییتر خود نوشت. این جمله عنوان ترانه‌ای معروف از فیروز است که به جنگ داخلی ۱۵ ساله لبنان اشاره دارد.

قرار است ماکرون در خانه فیروز،‌ واقع در ربیعه، در نزدیکی آنتلیاس در شمال بیروت دور از چشم رسانه‌ها با فیروز یک فنجان قهوه بنوشد.

دوستی دیرینه فیروز با کشور فرانسه به سال ۱۹۷۵ برمی‌گردد؛ هنگامی که یکی از ترانه‌های او از تلویزیون فرانسه پخش شد.

در المپیک سال ۱۹۷۹ پاریس که هم‌زمان با جنگ لبنان برگزار شد، فیروز میهمانی بزرگی برگزار کرد و آواز «پاریس، ای گل آزادی» را خواند.

فیروز در سال‌های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۸ از سوی فرانسوا میتران و ژاک شیراک، عالی‌ترین افتخارات هنری فرانسه را دریافت کرد.

دفتر فیروز هنوز واکنشی به خبر ملاقات با امانوئل ماکرون نشان نداده ‌است.

ملحم زین، هنرمند لبنانی، در گفت‌وگو با رویترز اظهار داشته که رئیس‌جمهور فرانسه از طریق دیدار با فیروز، «بیش از هر جلسه سیاسی دیگر می‌تواند افکار عمومی را جلب کند.»

سفر ماکرون به بیروت تا روز سه‌شنبه ادامه دارد. او از محله‌های آسیب‌دیده از انفجار بازدید می‌کند و همراه با کودکان لبنانی یک درخت سرو در جنگل‌های شمال شرق بیروت خواهد کاشت.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزسفر ماکرون به بیروت با یک فنجان قهوه با ‘ فیروز ‘خواننده لبنانی آغاز می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.