قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سرگردانی معلمان خرید خدمات در میان وعده‌ها/گره در قراردادهای کاری - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سرگردانی معلمان خرید خدمات در میان وعده‌ها/گره در قراردادهای کاری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سرگردانی معلمان خرید خدمات در میان وعده‌ها/گره در قراردادهای کاری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز، گروه استان‌ها: اینکه می‌گویند معلمی عشق است تنها یک حرف و شعار نیست. وقتی برای تدریس و آموزش چندین کیلومتر آن طرف‌تر از خانه و کاشانه خود می‌روی تا دانش آموزان نقاط محروم دیارت از آموزش محروم نماند، آن هم در شرایطی که از نظر مادی حقوق بسیار پایین دریافت می‌کنی، جز علاقه نیست.

این شرایط بسیاری از معلمان خرید خدمات خراسان‌جنوبی است که این روزها به واسطه قراردادهای جدید کاری دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی دارند. معلمانی که بسیاری از آنان سال‌ها است در نقاط محروم این استان مشغول فعالیت آموزشی هستند.

ماجرا از این قرار است که وزارت آموزش و پرورش بخشنامه‌ای به استان‌ها ارسال کرده و از آن‌ها خواسته تا قرارداد جدید و هماهنگ کشوری را برای معلمان خرید خدمات آموزشی به امضا برسانند.

مؤسسات حاضر به امضای قراردادها نیستند

گفتنی است بر اساس این قرارداد حقوق معلمان خرید خدمات (براساس قانون کار) افزایش خواهد یافت، اما مؤسسات آموزشی تحت قرارداد به واسطه عدم اطمینان از تأمین اعتبار ناشی از این افزایش حاضر به امضای قرارداد نیستند.

اقطاع نیوز در تاریخ ۲۵ بهمن موضوع را پیگیری کرد و محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت و گویی با مهر تأکید کرد که برخی از مؤسسات در این زمینه توجیه نبوده‌اند و مشکل این قبیل معلمان در حال حل شدن است.

اما در ابتدای هفته جاری برخی از این معلمان در تماس با اقطاع نیوز اعلام کردند که مشکل آنان حل نشده و همچنان مؤسسات حاضر به امضای قرارداد نیستند.

یکی از معلمان خرید خدمات در خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: بر اساس قرارداد جدید حقوق هر معلم خرید خدمات افزایش می‌یابد و بیمه آنان نیز به جای ۲۲ روز در ماه ۳۰ روزه می‌شود.

نگرانی مؤسسات بابت عدم تأمین اعتبار

وی با بیان اینکه معلمان خرید خدمات به نوعی وابسته به مؤسسه سماء و مؤسسه امام حسین (ع)، هستند، بیان‌کرد: اما این دو مؤسسه به دلیل افزایش حقوق و عدم اطمینان خاطر از تأمین اعتبار ناشی از این افزایش، قرارداد جدید را امضا نمی‌کند.

این معلم خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر حقوق ماهیانه معلمان خرید خدمات بین یک تا یک و نیم میلیون است در حالی که چندین سال است به فعالیت آموزشی مشغول هستند.

یکی دیگر از معلمان خرید خدمات که او نیز ترجیح داد بدون ذکر نام مشکلات خود را بیان کند، در گفت و گو با مهر اظهار کرد: تعدادی از ما معلمان خرید خدمات برای بیان مشکلات خود هفته گذشته به آموزش و پرورش مراجعه و مسائل خود را مطرح کردیم.

وی با گلایه از عدم برخورد مناسب متولیان امر با معلمانی که برای طرح مشکل خود مراجعه کرده بودند، بیان‌کرد: البته در نهایت قول داده شده با رایزنی با مؤسسات مشکل تا شنبه حل شود ولی در حال حاضر هنوز هم این مسئله مرتفع نشده است.

سنوات خدمت در فرم جدید حذف شده است

این معلم خرید خدمات در خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: متأسفانه در فرم جدید قرارداد معلمان خرید خدمت، سنوات خدمت حذف شده است که به این موضوع نیز انتقاد داریم.

وی با بیان اینکه وقتی اعتراض می‌کنیم می‌گویند می‌خواهید، نیایید، یادآور شد: متأسفانه در حال حاضر بیمه معلمان خرید خدمات آموزشی به اندازه روزهایی است که کار می‌کنند و ۳۰ روز کامل نیست.

وقتی اعتراض می‌کنیم می‌گویند می‌خواهید، نیایید و متأسفانه در حال حاضر بیمه معلمان خرید خدمات آموزشی به اندازه روزهایی است که کار می‌کنند و ۳۰ روز کامل نیست یکی دیگر از معلمان خرید خدمات در استان نیز با بیان اینکه بیش از سه سال است که به شغل معلمی مشغول است، اظهار کرد: بسیاری از معلمان خرید خدمت در روستاهای خراسان‌جنوبی با عشق فراوان مشغول خدمت هستند.

وی بیان‌کرد: حتی در این شرایط کرونایی برخی از این معلمان به واسطه عدم دسترسی برخی از روستاها به اینترنت برای آموزش دانش آموزان به صورت حضوری فعالیت معلمی را پیگیری می‌کنند.

این معلم خرید خدمت خراسان‌جنوبی گفت: وقتی که ما از دل و جان و با حقوق کم کار می‌کنیم آیا شایسته نیست که اینگونه بلاتکلیف و سردرگم بمانیم.

blank

نگرانی بابت وضعیت کاری در آینده

وی با بیان اینکه سایت ضمن خدمت معلمان خرید خدمات بسته شده و مؤسسات نیز حاضر به امضای قرارداد جدید نمی‌شوند، اظهار کرد: با توجه به این مسائل ما نمی‌دانیم که وضعیت کاری ما در آینده چگونه خواهد بود.

این معلم خرید خدمت خراسان‌جنوبی یادآور شد: آموزش و پرورش باید نگرانی مؤسسات را بابت تأمین اعتبار ناشی از این قراردادها را رفع و این اعتبار را تأمین کند.

عطاء الله اژدری رئیس موسسه فنی و حرفه‌ای سماء نیز در گفت و گو با اقطاع نیوز اظهار کرد: موضوع پیش آمده برای معلمان خرید خدمات تنها برای خراسان‌جنوبی نیست و در دیگر استان‌ها نیز شاهد موارد مشابه هستیم.

وی اظهار کرد: ما به عنوان مؤسسات تنها یک واسطه هستیم و هر گاه ایرادات قرارداد رفع شد ما نیز آن را امضا خواهیم کرد.

تأمین اعتبار قراردادها برای ما حائز اهمیت است

رئیس مؤسسه فنی و حرفه‌ای سماء گفت: البته تأمین اعتبار ناشی از افزایش حقوق معلمان خرید خدمات نیز بسیار حائز اهمیت است و ما وقتی قرارداد را امضا می‌کنیم آموزش و پرورش باید اعتبار این قرارداد را تأمین کند.

اژدری با اشاره به اینکه رفاه معلمان خرید خدمات خواست ما است، ادامه داد: ما و آموزش و پرورش پیگیر مشکلات معلمان هستیم و با اندکی صبوری این مشکل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه با صبوری معلمان خرید خدمات استان و پیگیری‌های ما و آموزش و پرورش امیدواریم این مشکل به زودی مرتفع شود، یادآور شد: هنوز هیچکدام از مؤسسات مربوطه در خراسان‌جنوبی قرارداد را امضا نکرده‌اند.

سکینه طیبی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: یکی- دو مؤسسه نگران تأمین اعتبار ناشی از قراردادهای جدید معلمان خرید خدمت هستند.

blank

رایزنی با وزارتخانه برای حل مشکل

وی با بیان اینکه برای تأمین اعتبار در حال رایزنی با وزارت آموزش و پرورش هستیم، گفت: این دسته از معلمان عزیز اطمینان خاطر داشته باشند که پیگیر مشکل آنان هستیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: هر چند قبلاً گفته شده بود تا ۲۵ بهمن فرصت امضا قرارداد جدید توسط معلمان خرید خدمات است ولی هماهنگ می‌کنیم که این زمان افزایش پیدا کرده و مهلت آن تمدید شود.

در هر حال معلمان خرید خدمات خراسان‌جنوبی در شرایط فعلی نگران آینده وضعیت کاری خود هستند. معلمانی که همواره در شعارها و سخن‌ها از حرفه و کار آنان به عنوان شغل انبیا یاد کرده‌ایم و آن را ارج گذاشته‌ایم.

و اکنون نوبت آن است که با رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان در عرضه شغلی و کاری اثبات کنیم که در عمل چقدر به شعارهایی که در شأن معلم داده‌ایم، باور داریم.

تفاوت نمی‌کند که از منظر اداری معلم رسمی، قراردادی، خرید خدمات و … است. همین که او از صمیم جان برای آموزش دانش‌آموز و فرزندان این دیار به ویژه در روستاها و مناطق محروم تلاش می‌کند، عزیز و محترم است و باید دغدغه‌های او رفع شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزسرگردانی معلمان خرید خدمات در میان وعده‌ها/گره در قراردادهای کاری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.