قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


به گزارش اقطاع نیوز، سید محمد واعظی‌نژاد پیش از ظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمان بیان داشت: تراکم دانش‌آموزی در شهر کرمان بالای ۳۵ نفر و در برخی مدارس حتی بالای ۴۰ نفر است.

وی ادامه داد: سرانه فضای آموزشی شهر کرمان ۱.۲ مترمربع از سرانه کشوری پایین‌تر است ضمن اینکه ما مدارس غیر استاندارد زیادی در کرمان داریم و شاید بتوان گفت در بحث فضاهای آموزشی جایی مثل کرمان نیست.

مدیر کل اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان گفت: پروژه‌های خوبی در شهر کرمان آغاز شده که با تحویل آنها مشکلات سرانه آموزشی در شهر کرمان تا حدودی برطرف خواهد شد.

واعظی تصریح کرد: پروژه حیات طیبه دادبین تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه فاز اول و دوم این پروژه را مهر امسال تحویل خواهیم داد.

بهره برداری از مدرسه ویژه اتباع بیگانه

وی بیان کرد: در پروژه کوچه مدرسه جیحون، مدرسه بقیه‌الله آماده تحویل است این پروژه از سال ۹۱ آغاز شده همچنین پروژه مسکن مهر شهرک مطهری آماده بهره‌برداری است ضمن اینکه پروژه مدرسه ویژه اتباع بیگانه در حال بهره‌برداری است.

مدیر کل اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان یادآور شد: سال گذشته استقبال خوب خیران در استان کرمان در بحث مدرسه‌سازی را داشتیم ضمن اینکه در سال ۹۶ کمک خیران ۳۲ میلیارد بوده که امسال این مبلغ به ۱۲۰ میلیارد رسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پروژه‌های خوبی در شهر کرمان آغاز شده است، افزود: در سال جدید پروژه مدرسه ۳۶ کلاسه شهید سلیمانی از دو سه هفته دیگر آغاز خواهد شد همچنین پروژه ۳۶ کلاسه به نام شهید پور جعفری را طی هفته‌های آتی آغاز خواهیم کرد و نیز عملیات اجرایی پروژه شهید مغفوری با موقعیت بسیار عالی ظرف هفته آینده آغاز می‌شود.

ساخت ۱۲۰ مدرسه در کرمان کلید می‌خورد

واعظی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه ۴۹ کلاسه شهرک الغدیر ظرف یک ماه آینده آغاز می‌شود که امیدواریم با انجام این پروژه‌ها بخشی از مشکلات فضای آموزشی مرتفع شود همچنین پروژه سرآسیاب هم آغاز به کار کرده است.

مدیر کل اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان گفت: به زودی ساخت ۱۲۰ مدرسه را با مشارکت اتاق بازرگانی آغاز خواهیم کرد به علاوه در بحث مدرسه سازی پروژه‌های دیگری هم در سطح شهر کرمان در دستور کار داریم از جمله پروژه عظیم ساختمان اداری آموزش و پرورش با ۱۸ هزار مترمربع زیربنا که در حال ساخت است.

وی به مشکلات سرویس‌های بهداشتی مدارس اشاره کرد و یادآور شد: امسال بحث کمبود سرویس‌های بهداشتی مناسب در مدارس را به جد دنبال خواهیم کرد و پیگیر آن هستیم تا مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد را مرتفع کنیم.

واعظی نژاد بیان کرد: ۶۳۰ مدرسه در استان فاقد سرویس بهداشتی هستند که ساخت حدود دو هزار چشمه سرویس بهداشتی در دستور کار است همچنین در بحث استانداردسازی بخاری نفتی که از اسفند ۹۸ آغاز شده تا کنون حدود هزار و ۲۸۰ کلاس درس در مناقصه قرار گرفته‌اند.

وی یادآور شد: در بحث سیل هزار و ۵۳۵ کلاس درس از آسیب دیده‌اند که پیگیر تعمیر آنها تا مهر هستیم.


سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۰:۵۰

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.