قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ساماندهی مرزهای باشماق و سیرانبند ظرفیتی بزرگ برای توسعه کردستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ساماندهی مرزهای باشماق و سیرانبند ظرفیتی بزرگ برای توسعه کردستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا روز یکشنبه در دیدار با مهدی شوشتری سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق، با اشاره به نگاه مساعد وزارت کشور به مرز و توجه ویژه دولت به کردستان، اظهار داشت: ابلاغ تفویض اختیارات به استان‌ها می‌تواند در تسریع اجرای دستورالعمل‌ها بسیار مؤثر باشد.

وی بیان کرد: کردستان علیرغم ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان، متأسفانه وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد اما ساماندهی مرزها و ایجاد جذابیت برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی می‌تواند گامی به سوی رشد اقتصادی استان باشد.

زارعی‌کوشا مسیر دسترسی بانه به مرز سیرانبند را نامناسب عنوان کرد و گفت: امیدواریم در سفر رئیس جمهور به کردستان، اعتبار لازم جهت چهار بانده کردن این مسیر تأمین شود.

استاندار کردستان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۸ درصد اراضی کشاورزی استان به صورت دیم و فقط ۱۲ درصد آبی کشت می‌شود، افزود: افزایش بهره‌وری کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های استان از دیگر اقدامات ضروری در جهت توسعه اقتصادی کردستان است.

وی عنوان کرد: معمولاً در سال‌های پایانی دولت‌ها سرعت کارها کاهش می‌یابد و در آغاز دولت بعد اوج می‌گیرد لذا با این اوصاف فضای فعلی شرایط بسیار مناسبی برای کار است و نباید این فرصت را از دست بدهیم.

در جریان این دیدار مهدی شوشتری سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق، ضمن تبریک انتصاب زارعی کوشا به عنوان استاندار کردستان، عنوان کرد: ما آمادگی داریم تا شرایط برای ارتباط و تعامل بهتر بین اقلیم کردستان عراق و استان کردستان را فراهم کنیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزساماندهی مرزهای باشماق و سیرانبند ظرفیتی بزرگ برای توسعه کردستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.