قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن توسط اوقاف - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن توسط اوقاف – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن توسط اوقاف – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

مهدی پندار معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور که امروز به قزوین سفرکرده بود در گفت‌وگو با اقطاع نیوز در قزوین اظهار کرد: اتفاقات رخ داده در حوزه وقف در استان قزوین گویای یک همکاری و همراهی خوب بین دستگاهی در استان است.

وی افزود: در سفر امروز به قزوین ۴ نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس در بقاع متبرکه افتتاح شد تا درآمدی پایدار برای بقاع محسوب شود.

معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: از بیش از ۸ هزار بقعه متبرکه در سراسر کشور بیش از یکهزار بقعه دارای شرایط خوب تابش هستند که پس از مطالعات صورت گرفته بر روی آنها و قرارداد با وزارت نیرو، نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس در آنها راه اندازی خواهد شد تا درآمدی پایدار برای بقاع متبرکه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: برای ایجاد یک واحد دامپروری تصمیماتی اتخاذ شده و به زودی کار راه اندازی یک مجموعه دامداری مناسب برای استان قزوین آغاز خواهد شد.

پندار اضافه کرد: از جمله پروژه‌های مهم دیگر ایجاد یک شهرک برای اقدام ملی مسکن است که با توجه به توافقنامه سازمان اوقاف و وزارت راه و شهرسازی، سازمان اوقاف مسؤولیت ساخت ۵۰ هزار واحد را بر عهده گرفته است که بخشی از آن در قزوین احداث خواهد شد.

وی گفت: در صورت تأمین تأسیسات زیربنایی و سرانه‌های عمومی اوقاف در این حوزه ورود کرده تا بتواند اقدامات مناسبی را برای ساخت منزل مسکونی طبقه ضعیف و متوسط جامعه انجام دهد.
این مسؤول در پایان با اشاره به مرمت بنای بقعه متبرکه آستان مقدس امامزاده حسین (ع) یادآور شد: مرمت و بازسازی بنای این بقعه متبرک با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان با همکاری چندین دستگاه اجرایی استان در حال انجام است و امیدواریم هرچه زودتر شاهد پایان آن باشیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن توسط اوقاف – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.