قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای آذربایجان غربی ساماندهی شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای آذربایجان غربی ساماندهی شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای آذربایجان غربی ساماندهی شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

مهدی سرخوش در گفتگو با اقطاع نیوز در خصوص پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز، افزود: جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی، نیازمند برخورد قاطع مراجع دارای صلاحیت و ادارات ذیربط است.

وی افزود: در این راستا نیاز است کارگروه شهرستانی و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز با همکاری تنگاتنگ فرمانداران، بخشداران و دهیاران در شهرستان‌ها تشکیل و راهکارهای اثر گذار در این خصوص پیشنهاد و عملیاتی شود.

سرخوش تاکید کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی به جز مواردی که در کمیسیون تخصصی مربوطه در سازمان جهاد کشاورزی تشکیل و مجوز صادر می‌شود، ممنوع بوده و هر جا اراضی زراعی و باغی بدون مجوز قانونی تغییر کاربری یافته، باید طبق قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با متخلفان برخورد قانونی انجام گیرد.

وی اضافه کرد: شوراها و دهیاران در روستاها مرجع صدور حکم تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی نیستند و برخی از متصرفان و سودجویان با مجوز شوراها و دهیاران اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی کرده و کاربری آنها را برای ویلا سازی و ایجاد مراکز تفریحی و گردشی تغییر می‌دهند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: باید با تهدید کنندگان امنیت غذایی مردم، بدون اغماض برخورد شده و موانع موجود بر سر راه فعالیت کشاورزان برداشته شود.

سرخوش گفت: افزایش بی رویه قیمت مسکن در شهرهای بزرگ و تمایل شهرنشینان به برخورداری از ملک شخصی در محیطی دور از هیاهوی زندگی شهری مدتی است که روستاها و زمین‌های اطراف شهرها را نیز به جولانگاه ساخت و سازهای غیرمجاز تبدیل کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین به تبع آن افزایش قیمت اراضی کشاورزی نیز موجب تمایل کشاورزان به فروش اراضی برای امر تفکیک و ویلا سازی شده است که در این میان دلالان و واسطه‌گران نیز با سو استفاده از خلأهای موجود نسبت به تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی به خصوص باغات مبادرت می‌نمایند که لازم است برخورد قانونی و جدی با این افراد به عمل آید.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای آذربایجان غربی ساماندهی شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.