قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
زکات از ظرفیت‌های مهم اقتصاد مقاومتی است

زکات از ظرفیت‌های مهم اقتصاد مقاومتی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


زکات از ظرفیت‌های مهم اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام محمد قاسمی زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: زکات یکی از پایه‌های تقویت اقتصاد جامعه به‌ ویژه در راستای کمک به اقشار نیازمند است. 

وی اظهار داشت: زکات یکی از وظایف قانونی دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی است و این موضوع از جهات مختلف حائز اهمیت است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کرمان ادامه داد: اولین دلیل اهمیت این مهم این است که جهاد کشاورزی و این نمایندگی در کشور از اعضای اصلی و ثابت شورای زکات هستند و ریاست شورای زکات نیز به نماینده رهبری در این وزارتخانه واگذار شده است.

وی تصریح کرد: بیستر مقولات زکات مربوط به کشاورزی، دامپروری و دامداری است و از ۹ واجب زکات هفت مورد به حوزه جهاد کشاورزی مربوط است.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی وزارتخانه ای بزرگ و عظیم است و تقریبا همه آنچه را که در زندکی روزمره مردم وجود دارد در این نهاد دیده می شود اظهار داشت: برای اینکه محصولات کشاورزی به ثمر برسد جهاد کشاورزی سه نقش آموزش بهره برداران، نظارت از طریق مروجان و مهندسان ناظر و تامین مواد اولیه مورد نیاز کشاورزان از جمله بذر و سموم و کود شیمیایی را بر عهده دارد لذا حضور نماینده رهبری در راس شورای زکات به این دلیل است.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به اینکه پرداخت زکات در این دوره با رویکرد جدید در دفتر نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی در کرمان آغاز شده است گفت: در بخش اول اجرای این مهم، ستاد راهبردی تشکیل شد و تمام مدیران ذیربط جهاد کشاورزی در ستاد زکات استان کرمان حضور دارند.

وی گفت: برای اینکه تمام اجزا از جمله جهاد کشاورزی و ادارات وابسته به این نهاد، درگیر موضوع زکات بشوند و نقش خود را در این بخش ایفا کنند ستاد راهبردی تشکیل شد.

وی ادامه داد: تمام مدیران ذیربط در این ستاد حضور دارند و معاونان سازمان جهاد کشاورزی نقش کلیدی و اساسی در ستاد راهبردی زکات دارند.   

مسئول نمایندگی حوزه ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به تشکیل ستاد راهبردی زکات این استان در سه جلسه تاکنون افزود: این ستاد مصوبات خوبی داشته به طوری که سه کارگروه فرهنگی، تولیدات گیاهی و امور دام در این ستاد تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کار دوم برای اینکه مصوبات ستاد راهبردی بر زمین نمایند تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد راهبردی زکات در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کرمان به عنوان اقدامی ابتکاری است.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: اقدامات آموزشی این نهاد در راستای ترویج فرهنگ زکات به صورت حضوری و با رعایت پروتوکل های بهداشتی تا قبل از اعلام وضعیت قرمز در حال انجام بود و اکنون با شیوه های دیگر به این مهم پردخته می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم پایان سال جاری رشد قابل توجهی در زمینه پرداخت زکات واجب از سوی مردم و تولیدکنندگان استان کرمان داشته باشیم.

وی گفت: به گفته مدیرکل کمیته امداد در سال ۹۸ از نظر پرداخت زکات استان برتر اعلام شده و نسبت به سال قبل از آن حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد رشد داشته است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ادامه داد: ۲ موضوع زکات واجب و مستحب مطرح است و زکات مستحب برای آماده شدن افراد به منظور پرداخت زکات واجب قابل توجه است و اخذ زکات و توزیع زکات در حوزه عمرانی و غیره بر عهده کمیته امداد بر اساس مصوبات قانونی است.

وی با اشاره به بارش زیاد باران در سال گذشته و سال جاری در کرمان بیان کرد: احتمالا در سال جاری برداشت محصولات کشاورزی به حدی برسد که بتوانیم تحولی در زندگی مردم و عمران و آبادانی و پرداخت زکات مشاهده کنیم.

حجت الاسلام قاسمی زاده تاکید کرد: در روایات فراوان آمده است که پرداخت زکات مایه رشد و نمو مال است و باید این اعتقاد در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه زکات در واقع یک آزمایش عملی و امتحانی است که خداوند از مادیات از انسان می گیرد گفت: نقش سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه این است که پرداخت زکات را در بین تولیدکنندگان فرهنگ بخش کشاورزی سازی کنند تا این مهم نهادینه شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان کرمان ادامه داد: اگر زکات پرداخت شود انسان از سلامت جسم برخوردار می شود و همچنین در امان بودن از آفات از اثرات پرداخت زکات است در واقع زکات نوعی حصار برای در امان بودن از بلیات است.

وی گفت: پرداخت زکات به عنوان یک واجب تا روز قیامت بر گردن افراد باقی می ماند مگر فرزندان بعد از وفات فرد این واجب را ادا کند.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات فرمایش و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است افزود: فردای قیامت افراد صاحب حق زکات از انسان این حق را مطالبه می کنند.

وی اظهار داشت: پرداخت زکات مهم است و حساسیت در این بخش بالاست و در زمان کنونی که تورم و مشکلات اقتصادی دنیا ارا در بر گرفته ضرورت پرداخت زکات بیشتر است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوززکات از ظرفیت‌های مهم اقتصاد مقاومتی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.