قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
توانمندسازی دفاتر تسهیل‌گری مورد توجه قرار گیرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

زنگ خطر کرونا در استان مرکزی به صدا درآمد/ ابتلا ۶۵ نفر در ۱۰ روز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


زنگ خطر کرونا در استان مرکزی به صدا درآمد/ ابتلا ۶۵ نفر در ۱۰ روز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، بهروز اکرمی روز یکشنبه در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: با توجه به تصمیمات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی امروز مصوب شد اجاره بهای منازل مسکونی در استان تهران حداکثر ۲۵ درصد، در کلانشهرها ۲۰ درصد و سایر شهرستان‌ها ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۵ تیرماه زدن ماسک اجباری است و باید از هم اکنون مردم و دستگاه‌های استان به این نکته توجه داشته باشند که مقررات مربوطه در این حوزه اعمال می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: متأسفانه برای مردم و مسئولین بیماری کرونا عادی شده‌است و به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح خرد و کلان کمتر توجه می‌شود.

اکرمی شیوع مجدد ویروس کرونا در سراسر کشور به ویژه استان مرکزی که روند افزایشی پیدا کرده را یکی از نگرانی‌های کنونی برشمرد و افزود: افزایش شیوع به دلیل عادی انگاری همگان نسبت این مساله است و رعایت الزامات بهداشتی برای همه در این زمینه ضروری است.

وی افزود: شورای اطلاع رسانی و صدا و سیمای مرکز استان در زمینه اطلاع رسانی خطرات بیشتر این بیماری به مردم تلاش کنند. تاکنون برای کرونا واکسنی به وجود نیامده و تنها راه رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: باید تا مدت نا مشخص با کرونا زندگی کرد و نمی‌توان به شرایط تعطیلی‌ها و ایجاد محدودیت قبل بازگشت اما در صورت مواجه با شرایط بحرانی به طور قطع تعطیلی‌ها وجود دارد. امروز قرار است شرایط عادی جامعه یعنی کسب و کارها، ادارات، سازمان‌ها و… با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه شود.

اکرمی بیان کرد: در راستای رفع نگرانی‌های تأمین ماسک، الکل و… کمیته‌ای اضطراری به ریاست معاون هماهنگی امر اقتصادی استاندار و حضور اصناف، ۶۵ واحد جهادی سپاه و بسیج، شرکت‌های تولید کننده ماسک و ملزومات بهداشتی تشکیل شود.

وی تأمین ماسک، دستکش و الکل را برای شهروندان به‌عنوان الویت نخست برشمرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت با مدیریت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار این موضوع را حل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: در تمامی شهرستان‌های استان فرمانداران با استفاده ظرفیت انجیو ها، ادارات و… در قالب تیم‌های بازرسی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت کنند و باید روزانه گزارش مربوطه به دبیرخانه ستاد ارسال شود.

اکرمی با بیان این که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات لازم است، تاکید کرد: تمامی پرسنل شاغل در ادارات و ارباب رجوع به هنگام مراجعه به ادارات موظف به زدن ماسک هستند و ضدعفونی کردن محیط اداری بر عهده ادارات است. مسئول ادارات کل در مرکز استان‌ها مدیر کل و در ادارات شهرستان‌ها رئیس اداره شهرستان است که باید در صورت بروز مشکل پاسخگو باشند.

وی افزود: مدیران کارخانجات در کارخانه‌ها باید سه موضوع یعنی استفاده از ماسک برای تمامی کارگران، ارباب رجوع و ضدعفونی محیط‌های کاری را مورد توجه قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در اصناف تمامی متصدیان واحدهای صنفی باید از ماسک برخوردار باشند و مشتری نیز در بدو ورود به مغازه موظف به استفاده از ماسک است و نظارت اولیه آن با اتاق اصناف در مرکز استان و شهرستان‌ها است.

اکرمی عنوان کرد: فرمانداران در شهرستان‌ها بر اساس هماهنگی با دادستان‌ها مرجع قضائی حمایت‌های لازم را از فعالیت‌های بازرسین به عمل آورند.

وی در خصوص ضدعفونی کردن شهرها و روستاها ی استان اظهار کرد: شهرداران و دهیاران باید گزارش کار خود را در این زمینه به فرمانداری‌ها اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه اکنون امکان تعطیلی پارک‌ها وجود ندارد، گفت: تمهیدات لازم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در این اماکن ایجاد شود.

اکرمی گفت: نظارت بر پارک‌ها و اماکن عمومی بر عهده شهرداری است و روز بازارها را نمی‌توان اکنون تعطیل کرد اما می‌توان رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به فروشندگان متذکر شد.

وی افزود: هر نظری دانشگاه علوم پزشکی در خصوص آرامستان بدهد به عنوان مصوبه کارگروه تلقی شده و انجام می‌شود.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر اساس آخرین آمار تا امروز ۳ هزار و ۶۰۷ نفر در استان متأسفانه به این بیماری مبتلا شدند.

اکرمی عنوان کرد: در ۱۰ روز اخیر به طور میانگین ۶۵ نفر در استان مرکزی به کرونا مبتلا شدند یعنی حرکت رو به رشدی مشاهده می‌شود، در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اتخاذ نکردن تصمیمات سخت جای نگرانی وجود دارد.

وی گفت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اراک، خمین و ساوه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در مدت کرونا ملزومات و تجهیزات درمانی از سوی مجموعه دولت اعطا شده است و امیدواریم از منابع ملی این رقم افزایش پیدا کند.
 زنگ خطر کرونا در استان مرکزی به صدا درآمد/ ابتلا ۶۵ نفر در ۱۰ روز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.