قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

زنان در گام دوم انقلاب جایگاه ویژه ای دارند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


زنان در گام دوم انقلاب جایگاه ویژه ای دارند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، عنایت الله رحیمی پیش از ظهر چهارشنبه در آئین گرامیداشت زنان شهیده استان فارس بیان کرد: زنان در جامعه اسلامی نقش و جایگاه ویژه در جامعه داشته‌اند و توانسته‌اند به جایگاه مناسبی نیز دست یابند.

وی ادامه داد: همانگونه که حضرت فاطمه زهرا (س) در صدر اسلام در جامعه حضور پر رنگی داشتند اکنون زنان نیز باید با تاسی از سیره عملی ایشان در جامعه حضور داشته و بتوانند جامعه را به سمت تعالی هدایت کنند زیرا زنان به عنوان ۵٠ درصد تشکیل دهنده جامعه باید به وظایف خود بر اساس حقوق شهروندی تاکید داشته باشند.

عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس یادآور شد: زنان در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه ویژه ای داشتند به گونه‌ای که بیش از ١٧ هزار شهیده در کشور به ثبت رسیده و سهم استان فارس نیز ١٩٧ شهیده بوده است.

او ادامه داد: ١٢۴ جانباز بانو در استان فارس و یک آزاده بانو استان فارس نشان دهنده حضور پر رنگ زنان در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است.

استاندار فارس یادآور شد: زنان در جبهه‌ها و قبل از انقلاب نیز همواره در میان انقلابیون حضور پرشوری داشتند این در حالی است که شهدای ایران اسلامی در جنگ تحمیلی دارای ویژگی‌های تربیتی منحصر به فردی بودند که نشان از تربیت آنان توسط مادرانی است که به ارزش‌های دینی و انقلابی اهمیت می‌دادند.

رحیمی گفت: با توجه به ظرفیتی که در میان جامعه زنان جامعه امروز استان فارس و کشور وجود دارد می‌توان از زنان در حوزه‌های مدیریت جامعه، سیاست و تربیت خانواده بهره‌برداری کرد و بایستی بهره‌برداری به گونه‌ای باشد که از تمامی ظرفیت‌های موجود در جامعه استفاده شود.

وی تاکید کرد: در گام دوم انقلاب نیز توجه ویژه‌ای به زنان شده است و علاوه بر نقش تربیتی در کاهش معضلات اجتماعی و اطلاعیه جامعه نیز به زنان در گام دوم انقلاب توجه شده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوززنان در گام دوم انقلاب جایگاه ویژه ای دارند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.