قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
زمین های دارای کاربری آموزشی به بخش خصوصی واگذار شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

زمین های دارای کاربری آموزشی به بخش خصوصی واگذار شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


به گزارش اقطاع نیوز، علی سلاجقه پیش از ظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمان بیان داشت: با توجه به کمبود اعتبارات، اداره نوسازی مدارس کرمان اقدامات خوبی در خصوص ساخت و تعمیر مدارس انجام داده‌اند که جای تقدیر دارد.

وی به سرانه فضای آموزشی اشاره کرد و افزود: غیر از بحث سرانه فضای آموزشی معتقدم در ارتباط با کیفیت آموزش هم بهتر است برنامه‌هایی داشته باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار کرمان گفت: طی سنوات گذشته به شهر کرمان به دلیل مسائل مهاجرتی کمتر رسیدگی شده زیرا جمعیت شهر کرمان باید بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر باشد اما در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در کرمان ساکن هستند.

سلاجقه تصریح کرد: حدود یک سوم جمعیت استان در شهرستان و شهر کرمان ساکن هستند که قطعاً برای خدمات دهی به این اقشار به برنامه‌ریزی بیشتری نیاز است.

وی یادآور شد: در بحث فضای آموزشی دو بخش وجود دارد یکسری زمین‌هایی با کاربری آموزشی در نقاط مختلف شهر کرمان وجود دارد که مشخص هم هستند اما رها شده‌اند، پیشنهاد می‌کنم نماینده آموزش و پرورش به راه و شهرسازی مراجعه کند و در این خصوص تعیین تکلیف شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار کرمان ادامه داد: اگر در بخش دولتی امکان سرمایه‌گذاری وجود ندارد بهتر است زمین‌ها برای ساخت مدرسه به بخش غیر دولتی واگذار شود لذا نماینده آموزش و پرورش به صورت ویژه مراجعه کند و در نقاط مختلف شهر این زمین‌ها را مشخص کند تا در راستای ساخت و ساز آنها سرمایه گذاری شود؛ ضمن اینکه زمین‌هایی را که دولت می‌تواند در ساخت آنها مشارکت داشته باشد مشخص و در غیر این صورت به مدارس غیر انتفاعی واگذار شوند.

وی به مدارس تخریبی اشاره کرد و یادآور شد: مدارس تخریبی مدارسی هستند که از لحاظ ایمنی مشکل ساز می‌باشند که در صورت ایجاد مشکل باید پاسخگو بود ضمن اینکه این مدارس به ویژه در بافت قدیم شهر کرمان باید مورد توجه قرار گیرند.


زمین های دارای کاربری آموزشی به بخش خصوصی واگذار شوند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۵۳:۴۸

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.