قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رویداد ملی ایده‌پردازی، طراحی و ساخت نانوحسگر‌های زیستی تشخیص سریع شهریورماه برگزار می‌شود

رویداد ملی ایده‌پردازی، طراحی و ساخت نانوحسگر‌های زیستی تشخیص سریع شهریورماه برگزار می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رویداد ملی ایده‌پردازی، طراحی و ساخت نانوحسگر‌های زیستی تشخیص سریع شهریورماه برگزار می‌شود

به گزارش گروه فناوری اقطاع نیوز، شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگر‌های تشخیص سریع به عنوان اولین شبکه ملی نوآوری در حوزه فناوری‌های راهبردی با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه زیست فناوری کشور، با هدف بومی‌سازی فناوری‌های راهبردی طراحی و ساخت سامانه‌های تشخیص سریع در کاربرد‌های مختلف پزشکی و غیر پزشکی، دومین رویداد ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانو حسگر‌های زیستی تشخیص سریع را شهریور ماه ۹۹ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌کند.

ابوالفضل میرزاپور دبیر شبکه پیشران و رویداد ملی طراحی و ساخت نانوحسگر‌های زیستی تشخیص سریع ضمن تاکید به ضرورت بومی‌سازی این فناوری در کشور و ظرفیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی گسترده دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در حوزه طراحی و ساخت نانوحسگر‌های زیستی این رویداد ملی را بستری جهت هدفمندسازی و هم‌افزایی ظرفیت‌های علمی و دانش کشور به منظور توسعه فناوری و ارتقاء کارآفرینی در حوزه حسگر‌های زیستی دانست و افزود:علی‌رغم توانمندی‌های دانشی قابل توجه کشور در این حوزه متاسفانه بخش قابل توجهی از نیاز کشور در این حوزه از طریق واردات تامین می‌شود. در حالی که امکان دستیابی به این فناوری‌ها در داخل و با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی وجود دارد.

دبیر دومین رویداد ملی ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانو حسگر‌های زیستی تشخیص سریع مهمترین حوزه‌های موضوعی رویداد را طراحی و ساخت انواع حسگر‌های تشخیص مستمر بیرون بدنی و درون بدنی، طراحی و ساخت نانوحسگر‌های تشخیصی LFA، طراحی و ساخت حسگر‌های تشخیصی سریع پوشیدنی و طراحی و ساخت حسگر‌های تشخیص سریع غیر متعارف اعلام کرد.

وی در ادامه مهمترین هدف این رویداد را راه‌اندازی شبکه‌ای از افراد خبره و متخصص در این حوزه دانست که تا کنون پژوهش‌های قابل توجهی در این حوزه داشته‌اند. این رویداد بستری برای هم افزایی و تمرکز این متخصصان بر مسائل کلیدی کشور در این بخش فراهم خواهد نمود.

در این رویداد ملی اساتید، دانشجویان، صاحبنظران و خبرگان علمی که در این حوزه فعالیت کرده و طی تحقیقات و پژوهش‌های خود به نمونه‌های آزمایشگاهی دست یافتند می‌توانند طرح‌ها خود را تا تاریخ ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹ از طریق سایت شبکه پیشران به آدرس www.fast-diagnostic.ir به دبیرخانه رویداد ارسال نمایند.

طرح‌های دریافت شده برتر پس از ارزیابی علمی و تخصصی و هم چنین بررسی قابلیت‌های نوآورانه ضمن بهره‌مندی از جوایز نقدی و حمایت‌های معنوی شبکه می‌توانند طرح‌های خود را در روز رویداد که در شهریور ماه سال ۹۹ برگزار می‌شود و در حضور سرمایه گذاران، شتابدهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری ارائه دهند. لازم به توجه است که طرح‌های برگزیده ضمن دریافت گواهی تائید از حمایت‌های تجاری سازی شبکه بهره‌مند می‌شوند.

دبیر شبکه پیشران همچنین از راه اندازی اولین مدرسه تخصصی نانوبیوسنسور با حضور مدرسان تراز اول کشور در این حوزه خبر داد و افزود: مدرسه تخصصی نانوبیوسنسور که به صورت سالانه برگزار می‌شود در نظر دارد با بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی کشور در این حوزه سطح علمی و مهارتی دانشجویان و پژوهشگرانی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند، را افزایش دهد. آشنایی با مفاهیم پایه نانوبیوسنسور، آشنایی با روش‌های طراحی و ساخت نانوبیوسنسور‌های تشخیص سریع بر پایه موبایل از جمله اصلی‌ترین واحد‌های درسی این مدرسه تخصصی است.

وی ضمن تاکید بر برنامه ریزی بخش عملی و مهارتی در مدرسه افزود: علاقه‌مندان برای ثبت نام در رویداد می‌توانند از طریق سایت www.fast-diagnostic.ir برای حضور در این مدرسه ثبت نام نمایند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرویداد ملی ایده‌پردازی، طراحی و ساخت نانوحسگر‌های زیستی تشخیص سریع شهریورماه برگزار می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.