قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رونمایی از دیوان «اشعار و نکته‌های ماندگار» در کابل

رونمایی از دیوان «اشعار و نکته‌های ماندگار» در کابل – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رونمایی از دیوان «اشعار و نکته‌های ماندگار» در کابل

به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری اقطاع نیوز، مجموعه شعری با عنوان «دیوان و نکته‌های ماندگار هاشمی» که دارای ۶۰۰ صفحه است، عصر روز گذشته (چهارشنبه، ۲۴ دی) در کابل رونمایی شد.

این دیوان از «سیدحشمت‌الله هاشمی»، شاعر و نویسنده‌ افغانستان است که جلد نخست آن حاوی ۲۵۰ غزل و ۳۰۰ نکته‌ ادبی و انگیزشی است.

در مراسم رونمایی این اثر ادبی که در تالار وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان برگزار شده بود، شماری از مقامات دولتی، فرهنگیان و اساتید دانشگاه حضور یافتند.

سیده مژگان مصطفوی، معاون گردشگری و مالی وزارت اطلاعات و فرهنگ رونمایی این اثر ادبی را یک دستاورد بزرگ علمی عنوان کرد و آن را به جامعه ادبی افغانستان تبریک گفت.

هاشمی از شاعران و نویسندگان افغانستان می‌باشد و قرار است که جلد دوم این دیوان نیز بزودی چاپ شود.

این در حالی است که فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در افغانستان بسیار کمرنگ بوده و توجهی چندان در این زمینه صورت نگرفته است.

بسیاری از شاعران و نویسندگان افغانستانی به دلیل نبود زمینه مناسب جهت فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در خارج از این کشور به سر می‌برند.

جامعه ادبی افغانستان همواره از بی‌توجهی دولت این کشور نسبت به رشد کارکردها و فعالیت‌های ادبی در افغانستان شکایت داشته و از وضعیت جاری انتقاد کرده‌است.

انتهای پیام/

http://www.taghribnews.com/vdca6onym49nai1.k5k4.htmlآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرونمایی از دیوان «اشعار و نکته‌های ماندگار» در کابلنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.