قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
روسیه: اقدامات غیردوستانه اروپا بی پاسخ نمی‌ماند

روسیه: اقدامات غیردوستانه اروپا بی پاسخ نمی‌ماند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


روسیه: اقدامات غیردوستانه اروپا بی پاسخ نمی‌ماند

اقطاع نیوز- وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که اقدامات غیردوستانه (تحریم های) اتحادیه اروپا در مورد روسیه را بدون پاسخ نمی گذارد. در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: تصمیم اخیر شورای اتحادیه اروپا برای وضع تدابیر محدود کننده در مورد اتباع و سازمان های دولتی روسیه، چین و کره شمالی حیرت آور و مایه تاسف است.

اقطاع نیوز نوشت: در بیانیه گفته شده است که بار دیگر همه این اقدامات بدون ارائه شواهد انجام گرفته و به بهانه واهی دست داشتن در حوادث سایبری در گذشته تحریم هایی اعمال شده است و ماهیت سیاسی این اقدامات کاملا واضح است.

اتحادیه اروپا عصر پنجشنبه اعلام کرد که ۶ فرد چینی و روسی و همچنین یک واحد اداره اصلی اطلاعات ارتش روسیه را به اتهام انجام حملات سایبری علیه اهدافی در اروپا، هدف تحریم قرار داد.

اتحادیه اروپا همچنین یک شرکت صادراتی در کره شمالی و یک شرکت فناوری چینی را به این تحریم‌ها افزود. اعضای این اتحادیه گفتند که این ۶ فرد و ۳ نهاد چینی و روسی به دلیل حملات سایبری از جمله اقدام برای هک کردن سازمان منع سلاح‌های شیمیایی مورد تحریم قرار گرفتند.

افراد تحریم شده از سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منع شده و اموال همه این افراد و نهادها در کشورهای این اتحادیه بلوکه خواهد شد. شورای اروپایی نیز اعلام کرد که افراد و شرکت‌های اروپایی از معامله با این افراد و نهادها منع می‌شوند.

شورای اتحادیه اروپا همچنین گفته است که تحریم ها ازجمله بخاطر حملات سایبری علیه سازمان منع تسلیحات شیمیایی و نیز حمله سایبری با کمک برنامه های WannaCry ,NotPetya و Operation Cloud Hopper وضع شده است.

وزارت خارجه روسیه می گوید: بارها به اتحادیه اروپا هشدار دادیم که از بکارگیری تحریم های یکجانبه بپرهیزد که از نظر قوانین بین المللی کاملا غیرقانونی است.

«پایبندی به تصمیم های گروهی در عرصه دیجیتالی فرا مرزی جایگاه ویژه ای دارد. در زمان حاضر نیاز به تلاش های جمعی برای تعیین اصول جهانی و معیارهایی برای رفتار مسئولانه کشورها در عرصه اطلاع رسانی وجود دارد.»

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: بار دیگر از اتحادیه اروپا دعوت می کنیم از تلاش های بی ثمر برای فشار صرف نظر کرده و به اجرای معیارهای اساسی قوانین بین المللی و اروپایی بازگردد و در عمل و نه در حرف به تعیین اصول برای جلوگیری از وقوع مناقشات در عرصه سایبری بپردازد.

در پایان بیانیه گفته شده است که اقدام غیردوستانه اتحادیه اروپا در مورد روسیه بدون پاسخ نمی ماند و همان طور که بر همه معلوم است در دیپلماسی همه اقدامات به صورت آینه وار و متقابل انجام می گیرد.

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۴ تمدیدهایی را علیه روسیه وضع کرده و هر سال این تحریم ها را تمدید می کند و روسیه نیز در پاسخ تحریم هایی علیه اتحادیه اروپا وضع کرده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزروسیه: اقدامات غیردوستانه اروپا بی پاسخ نمی‌ماندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.