سه‌شنبه , 30 نوامبر 2021
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

روستاهای سرکویر دامغان آبرسانی می‌شوند/ کلنگ‌زنی یک طرح مهم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


روستاهای سرکویر دامغان آبرسانی می‌شوند/ کلنگ‌زنی یک طرح مهم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

علی اکبر علیزاده برمی در گفتگو با اقطاع نیوز، با اشاره به اینکه مجتمع آبرسانی سر کویر دامغان کلنگ زنی شد، تاکید کرد: طبق اعلام مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان برای این طرح ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و اجرای آن می‌تواند بخشی از مشکلات آبرسانی به جنوب دامغان و منطقه کویری را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه لوله گذاری خط انتقال این مجتمع به میزان ۶۴ کیلومتر و همچنین لوله گذاری بین مخازن این پروژه آبی نیز به میزان ۱۸ کیلومتر در قالب این طرح انجام خواهد شد، تاکید کرد: این طرح ۱۳۰ مترمکعب آب را به روستاهای سر کویر رسانده و شش باب ایستگاه پمپاژ و تقویت فشار آب دارد تا شاهد طعم خوش خدمت در حوزه آبرسانی به جنوب دامغان باشیم.

عضو خانه ملت با بیان اینکه به برکت هفته دفاع مقدس کلنگ این طرح با حضور مسئولان بر زمین خورد، بیان داشت: بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر از جمعیت روستاهای سر کویر با اجرای این طرح از آب سالم آشامیدنی بهره مند می‌شوند.

علیزاده برمی با بیان اینکه آب یکی از بزرگترین مشکلات مردم روستاهای دامغان به خصوص در بخش‌های جنوبی و کویری است، تاکید کرد: آب می‌تواند ماندگاری و اشتغال و توسعه روستایی را در این مناطق داشته باشد و لذا از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش مهر، در هفته دولت امسال هشت طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی دامغان با صرف بیش از ۲۵ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی و سایر منابع تأمین و بهره برداری شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزروستاهای سرکویر دامغان آبرسانی می‌شوند/ کلنگ‌زنی یک طرح مهم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 7 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.