خانه | سایر استان ها | کردستان | روز قدس محور اصلی وحدت و همدلی در کشورهای اسلامی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
برگزاری کارناوال خودرویی همبستگی با ملت فلسطین در مشهد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

روز قدس محور اصلی وحدت و همدلی در کشورهای اسلامی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و بهمن مرادنیا استاندار کردستان در بیانیه‌ای مشترک بر ادامه مسیر دفاع از ملت مظلوم فلسطین و مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی تاکید کردند.

متن این بیانیه مشترک به شرح زیر است:

ماه مبارک رمضان آغاز بندگی و مهمانی خداست که با درایت حکیمانه معمارکبیر انقلاب برای تداوم دادن محورمقاومت و حمایت از مظلومین در سراسر جهان، جمعه آخر ماه رمضان را «روز قدس» نامیدند و رنگ استکبار ستیزی و حمایت از مظلوم، که حقیقت این ماه می‌باشد را جلوه‌ای ویژه بخشید.

روز قدس، روزی است که مسلمین و آزدای خواهان جهان برای صف بندی عدل در مقابل ظلم، از شرقی ترین سرزمین‌ها تا غربی‌ترین نفاط جهان به پا می‌خیزند.

امروز پس از گذشت ۴۲ سال از نام گذاری روز قدس آرزوی محور مقاومت از بین بردن رژیمی کودک کش است و این هدف نه تنها کم رنگ نشده بلکه از نسلی به نسل دیگر با شور و شعف بیشترمنتقل شده و اگر چه امسال مردم نمی‌توانند به دلیل جلوگیری از ابتلاء به ویروس منحوس کرونا به خیابان‌ها بیایند و همچون سالیان گذشته از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنند ولی دست از حمایت خود نکشیده اند واز طرق مختلف به خصوص فضای مجازی انزجار و عصبانیت خود را از ظلمی که بیش از هفت دهه در حق مردم فلسطین اتفاق افتاده اعلام داشته اند و ثابت کرده اند که مسئله فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است.

مسئله فلسطین و مبارزه با صهیونیست محور اتحاد و دغدغه همه مسلمانان به خصوص مردم همیشه در صحنه کردستان بوده و خواهد بود و همه ساله با زبان روزه در گرما و سرما با حضور گرم خود بر پیروی از آرمان‌ها امام راحل و رهبر کبیر انقلاب تاکید نموده اند و امسال هم برای حمایت خود از مردم فلسطین تمام همت خود را به کار بسته اند.

اینجانبان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده تاکید می‌کنیم که مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان است که در قلب همه امت اسلامی جای دارد و حمایت از مردم ستمدیده فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام می‌باشد و به هیچ وجه از خاطر مؤمنان روزه دار و آزادی خواهان جهان فراموش نخواهد شد.

روز قدس محور اصلی وحدت و همدلی در کشورهای اسلامی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۱ ۲۲:۱۷:۵۵

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.