خانه | سایر استان ها | خراسان جنوبی | روز قدس جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی را تقویت کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
روز قدس جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی را تقویت کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

روز قدس جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی را تقویت کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: تشکیل رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ توسط استعمارگران و استکبار با بهانه‌های واهی یکی از ظلم‌های آشکار یکی – دو قرن اخیر است.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی هم از نظر کمی و انتقال جمعیت به سرزمین‌های اشغالی و هم از نظر گسترش جغرافیایی رو به رشد بود.

نوفرستی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی معادلات مربوط به فلسطین را به هم زد، گفت: امام (ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس آرمان فلسطین را برای همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان زنده نگه داشت.

وی با اشاره به اینکه اهمیت موضوع فلسطین بارها در سخنان بزرگان انقلاب چون شهید بهشتی و شهید مطهری مطرح شده است، اظهار کرد: از طرف دیگر روز قدس موجب تقویت جریان مقاومت در بسیاری از کشورهای اسلامی لبنان، سوریه، عراق و یمن و افغانستان شد.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: همچنین این روز چهره واقعی خیانتکارانی که داعیه نجات فلسطین را داشتند، نشان داد.

نوفرستی با تبیین این نکته که روز قدس از جنبه دیگر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را در سطح کشورهای اسلامی را صادر کرد، ادامه داد: با پررنگ شدن مسئله فلسطین بعد از انقلاب اسلامی شاهد شکست‌های متعدد اسرائیل در جنگ‌های متعدد بوده‌ایم.

وی گفت: در سال جاری به واسطه شیوع کرونا استکبار جهانی تصور می‌کرد که روز قدس از ذهن‌ها پاک خواهد شد ولی جوانان مسلمان در فضای مجازی بیش از گذشته نسبت به تبیین اهمیت موضوع فلسطین و بیان جنایت‌های اسرائیل اقدام کردند.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی به روز قدس سال جاری وجهه دیگری داده است، اظهار کرد: رهبران جبهه مقاومت در فلسطین با صراحت از شهید قاسم سلیمانی به عنوان شهید قدس نام می‌برند.

نوفرستی ادامه‌داد: بعد از شهادت این سردار رشید اسلام بارها از نقش سازنده این وی در پیروزی جبهه مقاومت در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه علیه اسرائیل سخن گفته شده است.

وی یادآور شد: بی‌شک خون این شهید در رگ‌های مردم مسلمان تا نابودی اسرائیل همچنان جاری خواهد بود.

روز قدس جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی را تقویت کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۰:۴۵

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.