قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
روزهای دور از میدان جودوکاران/ طلایی باز می گردیم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

روزهای دور از میدان جودوکاران/ طلایی باز می گردیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


روزهای دور از میدان جودوکاران/ طلایی باز می گردیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز، گروه استان‌ها: ورزش جودو و دفاع شخصی از رشته‌های پرطرفدار و پرکاربرد در دنیاست و طرفداران زیادی به ویژه در بین قشر جوان دارد. این رشته در سال جاری با مهاجرت قهرمان جهان خود ملایی و حاشیه‌هایی که به وجود آمد به مشکلاتی برخورد که توسط فدراسیون جهانی تعلیق شد.

در همین راستا ورزشکاران و قهرمانان حرفه‌ای این ورزش با نگرانی‌هایی مواجه شده‌اند که اگر این ورزش پرطرفدار برای همیشه تعلیق شود آینده این ورزشکاران چه می‌شود.

در همین راستا با مجتبی فیاض زاده، که در دو رشته جودو و دفاع شخصی احکام قهرمان کشوری دارد و به اردوی تیم ملی نیز دعوت شده است، گفت و گو کردیم.

این ورزشکار خراسان جنوبی در زمینه تعلیق فدراسیون جودو گفت: در هر کاری و هر رشته ورزشی فراز و نشیب‌هایی وجود دارد و اکنون نوبت جودو بود، این موضوع را مشکل نمی‌دانیم.

به گفته وی هدف‌های کنونی ما برنامه‌ریزی برای آینده و ارتقا و توسعه این ورزش می‌باشد، تا زمانی که این تعلیق ناعادلانه برداشته شود بتوانیم با قدرت وارد میدان شویم.

وی تأکید کرد: به نظر من این مشکل موقتی، سکوی پرتاب برای موفقیت‌های آینده است.

این قهرمان کشوری بیان کرد: تعلیق این فرصت را به ما می‌دهد که جزئیات، مشکلات و کمبودها را برطرف کنیم تا با جودوی طلایی به عرصه رقابت‌های بین‌المللی بازگردیم.

نگران نیستیم

این قهرمان جودو و دفاع شخصی با بیان اینکه ورزش برای ایجاد صلح و دوستی‌هاست، گفت: این حرکت ناجوانمردانه از این هدف دور است.

فیاض زاده در پاسخ به این سوال که آیا درباره تعلیق احساس نگرانی دارد، هم عنوان کرد: نگران این موضوع نیستم چرا که مطمئنم این چالش هم بر طرف می‌شود و موفقیت‌های زیادی پیش روی خود دارم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه رئیس فدراسیون جودو ایران نیز از قهرمانان این رشته است که به تمام زوایای این ورزش آشنایی و اشراف کامل دارند و به همین دلیل مطمئنم که برای این مشکل موقت، بهترین راهکارها را خواهند اندیشید.

این قهرمان استان توصیه کرد: با توجه به شرایط فعلی بهتر است که تمرکز بر روی سنین پایه و استعدادیابی قرار گیرد تا با سرمایه گذاری در این بخش بتوانیم در آینده که این مشکل برطرف می‌شود با قدرت در جهان حضور داشته باشیم.

به گفته وی قهرمانان این رشته با اصالت نباید هیچ نگرانی داشته باشند چرا که به زودی آینده روشنی منتظر این رشته است و با تلاش و پشتکار باید خود را برای آن روز آماده کنند.

برگزاری اردوها و مسابقات بین استانی و کشوری در استان

فیاض زاده، قهرمان خراسان جنوبی درباره اهداف و برنامه‌های خود نیز گفت: تعلیق هیچ گاه نمی‌تواند جلوی پیشرفت ورزشکاران را بگیرد و من هم برای شناخت نقاط قدرت و ضعف خود تلاش خواهم کرد.

وی بزرگترین مشکل خود را نبود حریف تمرینی سنگین وزن در استان دانست و درخواست کرد که برای رفع این مشکل اردوهای بین استانی با استان‌های همجوار مانند خراسان رضوی که در این رشته خوب است برگزار شود، همچنین اردوها و مسابقات منطقه‌ای و کشوری در خراسان جنوبی می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.

به گفته وی همچنین جودو، ورزش صدم ثانیه‌هاست که علم و اطلاعات به روز در آن اهمیت زیادی دارد و در همین راستا اگر بتوان مربی‌های مجرب کشوری را به خراسان جنوبی دعوت کرد تا به مربیان و ورزشکاران، در حین تمرین آموزش‌های روز را بدهند یکی دیگر از مشکلات اساسی ما برطرف می‌شود.

فیاض زاده یکی دیگر از مشکلات را به روز نبودن تجهیزات ورزشی بدن سازی در پایگاه قهرمانی دانست و افزود: سالهاست که این موضوع مطرح می‌شود ولی هنوز تغییری انجام نشده است.

به گفته وی همچنین درخواست تمام ورزشکاران افزایش تایم کاری پایگاه قهرمانی است چرا که یک ورزشکار حرفه‌ای باید در طول روز ساعت‌ها تمرین داشته باشد و نمی‌تواند تمام تمرینات خود را معطوف تایم عصر کند.

خودخواهی ملایی در مقابل دیگر ورزشکاران

قهرمان جودو و دفاع شخصی درباره کاری که ملایی قهرمان عرصه جهانی این رشته انجام داد، هم گفت: ورزشکارانی که قصد مهاجرت دارند این کار را بدون حاشیه و در سکوت انجام می‌دهند ولی او جودو را فدای خواسته‌های خود کرد.

فیاض زاده افزود: ملایی بازیچه برخی مسائل شد و درست است که برای خود توانست موقعیت‌هایی را به دست بیاورد اما آینده خیلی از ورزشکاران هم سن خود را به ورطه سقوط کشاند.

به گفته وی ملایی ورزشکاری بود که تمام سختی‌ها و رنج‌ها را چشیده بود و برای من قابل باور نیست که چگونه توانست با آینده ورزشکارانی مانند خود بازی کند.

وی ادامه داد: به نظر من این کار او به غیر از خودخواهی و غرور چیز دیگری نبود ولی مطمئنم دشمنان به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند و به زودی با غلبه بر این مشکلات دوباره جودوکاران ایرانی قدرت خود را نشان می‌دهند.

مشکل تعلیق جودو برای تمام کشور است، اما هر استان باید به این نکته توجه کند که با انگیزه دهی به قهرمانان خود می‌تواند آینده این رشته را تضمین کند.

خراسان جنوبی نیز با توجه به ظرفیت‌هایی که در این رشته دارد باید از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و هیئت جودو و دفاع شخصی مورد حمایت بیش از پیش قرار گیرد تا نه تنها ورزشکاران با تلاش روز افزون بعد از تعلیق قهرمانی‌های فراوانی را کسب کنند، بلکه برای دفاع از ارزش‌های کشور نیز کوتاهی نداشته باشند و بدانند که پاداش تمام سختی‌های خود را می‌بینند و الگویی برای دیگر رشته‌ها باشند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزروزهای دور از میدان جودوکاران/ طلایی باز می گردیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.