قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان همدان به ارزش ۱۱ میلیارد تومان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان همدان به ارزش ۱۱ میلیارد تومان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز، سرهنگ مهدی نوری با اعلام این خبر گفت: برای حفظ حقوق بیت المال و برخورد با زمین خواران، یگان حفاظت منابع طبیعی استان با همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی با قانون شکنان و افرادی که ارقام به تخریب و تصرف اراضی ملی کنند در هر جایگاهی که باشند برخورد قاطع خواهد کرد.

وی ادامه داد: با افرادی که به صورت غیر قانونی و بدون هرگونه دلیل مالکیت نسبت به تصرفات غیرمجاز اقدام کنند طبق مقررات با آن‌ها برخورد و از تصرفات غیر قانونی آنان جلوگیری می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان در حاشیه اجرای این حکم با تاکید بر اینکه ورود به عرصه‌های منابع طبیعی به عنوان خط قرمز یگان حفاظت منابع طبیعی محسوب می‌شود، گفت: برخی سودجویان به بهانه‌های مختلف در صدد تصرف اراضی منابع طبیعی بر می‌آیند که با جدیت و قوت با این قبیل افراد برخورد می‌شود.

نوری یادآور شد: در راستای اجرای حکم قضائی، یگان حفاظت منابع طبیعی استان اقدام به رفع تصرف ۶ مورد اراضی ملی تصرف شده در روستاهای بخش مرکزی شهرستان همدان نمودند که ارزش ریالی این اراضی بیش از ۱۱ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی تصریح کرد: این متخلفین به قصد تصرف مراتع ملی اقدام به کاشت درخت و فنس کشی در اراضی ملی شده این مناطق کرده بودند که با حکم قضائی این اراضی رفع تصرف و به دولت برگردانده شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان در ادامه عنوان کرد: اگر چنانچه فرد یا افرادی پس از رفع تصرف اراضی منابع طبیعی مجدداً در صدد تصرف برآیند بر اساس ماده ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی و قوانین حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع برای آنها تشکیل پرونده خواهد شد و بر اساس قانون با اشد مجازات با آنها برخورد خواهد شد.

نوری در ادامه صحبت‌های خود، تخریب گونه‌های گیاهی و فرسایش خاک غنی دامنه کوه‌ها را از جمله اثرات منفی این تصرفات دانست و افزود: منابع طبیعی به هیچ وجه از چنین تخلفاتی نخواهد گذشت و متخلفان بدانند که با قاطعیت هرچه تمام‌تر با آنها برخورد خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از تصرفات اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت یگان حفاظت منابع طبیعی این استان قرار دارد که از جمله این اقدامات نصب تابلو و علائم هشداردهنده و گشت زنی در اراضی ملی به صورت مستمر بوده است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است.

وی تصریح کرد: عوامل یگان حفاظت از اراضی منابع طبیعی استان بر اساس برنامه پیش بینی شده عمل می‌کنند و در جهت حفاظت از بیت المال و جلوگیری از تصرف اراضی ملی به صورت شبانه روزی و حتی ایام تعطیل نیز به حراست و صیانت از اراضی ملی می‌پردازند و دوستداران طبیعت می‌توانند گزارش‌های خود را در خصوص تصرف اراضی، قطع درخت، حریق جنگل و مرتع، قاچاق چوب و محصولات فرعی جنگل و مرتع، کوره زغال وغیره را به سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع دهند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرفع تصرف اراضی ملی در شهرستان همدان به ارزش ۱۱ میلیارد تومان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.