قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
صرفه‌جویی ۷۰ درصدی منابع آبی در مرکزی محقق شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رشد ۸۸ درصدی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان مرکزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رشد ۸۸ درصدی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان مرکزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

مجید آنجفی در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: در سال‌های اخیر بر اساس سیاست گذاری‌های انجام شده در بخش کشاورزی، با انجام کار کارشناسی، تزریق سرمایه، فعالیت‌های آموزش و ترویج، تأمین ارقام و نژادهای برتر، توسعه مکانیزاسیون و جذب تسهیلات از منابع مختلف دستاوردهای خوبی در این حوزه شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۲ تولید تخم مرغ در استان ۳۲ هزار تن بود در حالی که تا پایان سال ۹۸ به ۳۸ هزار تن افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سال ۹۲ تولید سالیانه عسل در استان ۶۳۵ تن بوده است و در پایان سال گذشته به یک هزار و ۱۰۸ تن رسیده است که رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

آنجفی افزود: در سال ۹۲ تولید شیر در استان ۳۲۱ هزار تن بوده است که اکنون به ۳۴۸ هزار تن رسیده است و انتظار می‌رود تا پایان سال با بهره برداری از چند پروژه بزرگ بخش دام در استان میزان تولید شیر به ۲ برابر تولید فعلی یعنی از ۳۴۸ هزار تن به ۶۶۰ هزار تن افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: سال ۹۲ تولید مرغ در استان ۵۲ هزار تن بوده و در پایان سال ۹۸ با وجود نوسانات نرخ ارز و مشکلات مربوط به خرید نهاده‌های دامی به ۷۰ هزار تن تولید دست پیدا کردیم که حاکی از افزایش ۳۴ درصدی در این حوزه است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تولید آبزیان خوراکی شامل ماهیان سردابی و گرمابی از ۲ هزار و ۴۰۰ تن در سال ۹۲ تا پایان سال گذشته به ۶ هزار و ۳۵۵ تن رسیده است که رشد ۶۴ درصدی را نشان می‌دهد.

آنجفی در خصوص میزان سرمایه گذاری بخش کشاورزی استان عنوان کرد: سال ۹۲ در این بخش یک هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است و در پایان سال ۹۸ به سه هزار و ۷۴۲ میلیارد تومان رسیده که نشان از رشد ۸۸ درصدی در این حوزه است.

وی با بیان اینکه تولید گوشت قرمز در سال ۹۲، ۵۰ هزار تن بوده است، گفت: میزان تولید گوشت قرمز تا پایان سال گذشته به ۵۶ هزار تن رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در حال حاضر استان مرکزی سومین استان تولید کننده گوشت قرمز کشور است.

به گفته آنجفی تولید محصولات زراعی استان از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن در سال ۹۲ به بیش از ۲ میلیون تولید رسیده است که رشد ۸۱ درصدی را در این بخش نشان می‌دهد.

وی در خصوص آبیاری تحت فشار و توسعه سیستم‌های نوین عنوان کرد: نزدیک به ۵۰ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش سیستم‌های آبیاری است و اکنون به ۷۰ هزار هکتار رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ضمن تاکید بر این نکته که با احداث کانال‌های تجهیز شده و لوله گذاری انهار میزان بهره وری آب به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است، گفت: سال ۹۲ در مجموع یک هزار کیلومتر کانال کشاورزی احداث شد و اکنون به یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر رسیده است یعنی ۲۰۰ کیلومتر طول انهار برای احداث کانال‌های کشاورزی اختصاص یافته است.

آنجفی به تولید محصولات باغبانی از ۴۷۲ هزار تن در سال ۹۲ به ۴۹۶ هزار تن تا پایان سال ۹۸ اشاره کرد.

وی در خصوص میزان تولید گندم در استان گفت: گندم از سال ۹۲ تاکنون از ۳۰۰ هزار تن تولید سالیانه به ۴۵۰ هزار تن رسیده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرشد ۸۸ درصدی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان مرکزی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.