قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رشد ۴ برابری مبتلایان کرونا در لرستان نسبت به قبل / شهرهای خرم آباد، بروجرد و الشتر در وضعیت قرمزقرار دارند / هدف از اعمال محدودیت ها کنترل وضعیت کنونی است / احتمال بدتر شدن شرایط کرونایی استان در آذر ماه

رشد ۴ برابری مبتلایان کرونا در لرستان نسبت به قبل / شهرهای خرم آباد، بروجرد و الشتر در وضعیت قرمزقرار دارند / هدف از اعمال محدودیت ها کنترل وضعیت کنونی است / احتمال بدتر شدن شرایط کرونایی استان در آذر ماه – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رشد ۴ برابری مبتلایان کرونا در لرستان نسبت به قبل / شهرهای خرم آباد، بروجرد و الشتر در وضعیت قرمزقرار دارند / هدف از اعمال محدودیت ها کنترل وضعیت کنونی است / احتمال بدتر شدن شرایط کرونایی استان در آذر ماه

به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ خادمی درگفتگوی ویژه خبری با اشاره به  اعمال محدودیت های جدید کرونایی از شنبه به مدت دو هفته ،اظهار کرد: بیش از ۹ماه است که کشور با ویروس کرونا درگیر می باشد و  تاکنون روش های زیادی برای کنترل بیماری انجام شده اما متاسفانه شرایط به لحاظ شیوع کرونا مطلوب نیست .

 او با بیان اینکه آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در آبان ماه نسبت به ماه های گذشته افزایش ۳ الی ۴ برابری داشته است ،افزود:  میانگین تعداد مبتلایان آبان ماه ۱۷۷ نفر و فوتی ها تا یازده نفر در روز به طور متوسط رسیده است و این یعنی رشد تقریبی ۴ برابری نسبت به قبل .

خادمی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در صورتیکه اقدامی اساسی صورت نگیرد، شرایط در آذر ماه بدتر شود،تصریح کرد:  در شرایط کنونی برای اعمال محدودیت ها مجبوریم بین وضعیت بد و بدتر انتخاب داشته باشیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه  در اجرای محدودیت ها اولویت حفظ سلامتی و جان مردم است،خاطر نشان کرد:  در اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، وضعیت شهرها ملاک عمل قرار گرفته است .

او گفت:  بر اساس طرح جدید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شهرها به سه دسته قرمز، نارنجی و زرد تقسیم‌ بندی شده است .

خادمی ادامه داد:  دوشنبه هر هفته وضعیت شهرهای کشور به لحاظ قرمز، نارنجی یا زرد بودن اعلام و بر اساس آن محدودیت ها اجرا می شود .

او بیان کرد: در حال حاضر شهرهای خرم آباد، بروجرد و الشتر در وضعیت قرمز _ شهرهای پلدختر، کوهدشت، نورآباد، الیگودرز، ازنا، دورود و رومشکان در وضعیت نارنجی و شهرستان چگنی در وضعیت زرد قرار دارند .

خادمی با بیان اینکه  شرایط حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی در محل کار به تناسب رنگ شهرها و طبق دستورالعمل اعلام شده، خواهد بود،گفت: در شهرهای وضعیت قرمز تمامی مشاغل به غیر از کسب و کارهای سطح یک که فعالیت آنها در جهت تأمین نیازهای ضروری مردم است، سایر سطوح از شنبه تعطیل خواهد بود .

او با بیان اینکه  مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها با اجرای این طرح تعطیل و از طریق غیر حضوری آموزش ها انجام می پذیرد، افزود: برگزاری هرگونه تجمع فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در قالب مراسم  ترحیم یا عروسی ممنوع بوده زیرا بر اساس آمارها، این قبیل مراسم ۵۱ درصد از میزان ابتلای مردم را به خود اختصاص داده است .

خادمی خاطر نشان کرد:  در صورت برگزاری هرگونه مراسم که منجر به تجمع شود، بانی آن بازداشت و خودروهای حاضرین در آن مراسم نیز تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند و با فرد خاطی همانند مجرم، برخورد قانونی خواهد شد .

او با بیان اینکه  از مردم می خواهیم در صورت مشاهده، مراسم عروسی یا ترحیم با حضور جمعیت را گزارش دهند، تصریح کرد:  با افرادی که بدون استفاده از ماسک تردد می‌کنند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد .

خادمی اضافه کرد: تردد افراد بدون ماسک ۲۰۰ هزار تومان و تردد افرادی که تست آنها مثبت شده ۳۰۰ هزار تومان جریمه نقدی در بر خواهد داشت .

او با بیان اینکه جریمه ورود خودروها به شهرهای وضعیت قرمز یک میلیون تومان و ورود به شهر های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان برای هر ۲۴ ساعت است ،ادامه داد:در مناطق قرمز تردد در سطح شهر از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع بوده و جریمه در پی خواهد داشت .

خادمی با بیان اینکه افرادی که محل زندگی و کار آنها متفاوت است با ارائه کارت شناسایی و مدرک منعی برای رفت و آمد ندارند، گفت: دستگاه های اجرایی به تناسب محیط کار با ۵۰ درصد ظرفیت کارکنان فعالیت‌های خود را انجام دهند .

خادمی  هدف از اعمال محدودیت هارا کنترل وضعیت کنونی عنوان کرد و افزود: در بیمارستانها دیگر تخت خالی وجود ندارد و امکانات نیز محدود هستندو  شرایط به گونه ای است که ابتلای یک نفر به کرونا سایر اعضای خانواده را در معرض خطر ابتلا قرار می دهد .

استاندار لرستان تاکید کرد: از هم استانی های محترم می‌خواهیم در اجرای محدودیت ها همکاری لازم را داشته باشند و کما فی السابق از ترددهای غیرضروری پرهیز و استفاده از ماسک را فراموش نکنند .

 

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرشد ۴ برابری مبتلایان کرونا در لرستان نسبت به قبل / شهرهای خرم آباد، بروجرد و الشتر در وضعیت قرمزقرار دارند / هدف از اعمال محدودیت ها کنترل وضعیت کنونی است / احتمال بدتر شدن شرایط کرونایی استان در آذر ماهنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.