قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

رشد ۱۸۹ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌ صنعت


رشد ۱۸۹ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌ صنعت

آمارهای منتشر شده وزارت صنعت حاکی از تصویب ۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های صنعت در سال ۹۹ و رشد ۱۸۹ درصدی آن در مقایسه با سال ۹۸ است.

 

*** رشد سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌ صنعت

 

به گزارش اقطاع نیوز، آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت، این میزان سرمایه‌گذاری مربوط به ۱۵۸ فقره طرح و پروژه است که از این نظر نیز در هم‌سنجی با سال ۹۸ رشد ۹۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در ۱۲ ماهه سال ۹۸ تعداد ۸۲ فقره طرح و پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۸۵۴ میلیون دلاری در بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری مصوب شده بود.
برپایه این گزارش، تفکیک بین‌بخشی پروژه‌ها در سال ۹۹ حاکی از آمار ۹۰.۵ درصدی تعداد طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی (با ۱۴۳ فقره طرح و پروژه)، ۵.۱ درصدی پروژه‌های تجاری (با هشت فقره طرح و پروژه) و ۴.۴ درصدی پروژه‌های معدنی (با هفت فقره طرح و پروژه) است.
گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی با ۵۷۸ میلیون دلار، ساخت فلزات اساسی با ۳۱۳ میلیون دلار، ساخت کاغذ و محصولات کاغذی با ۲۸۵ میلیون دلار و فعالیت‌های پشتیبانی و کمکی حمل و نقل با ۲۸۰ میلیون دلار، به ترتیب بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در سال ۹۹ را به خود اختصاص دادند.
همچنین چین با ۵۴۳ میلیون دلار، آلمان با ۴۸۶.۹ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۳۶۳.۷ میلیون دلار، کانادا با ۲۷۱.۶ میلیون دلار و اتریش با ۱۱۶ میلیون دلار به ترتیب پنج کشور نخست از نظر ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در این مدت بودند.
 
 

*** پنج کشور نخست از نظر تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در ایران 

 
 
در ۱۲ ماهه سال ۹۹، افغانستان با ۴۷، ترکیه با ۱۴، چین و آلمان با ۱۲ و امارات با ۱۰ طرح و پروژه، به ترتیب پنج کشور نخست از نظر تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کشورمان محسوب می‌شوند.
بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده در سالی که گذشت در استان خوزستان با ۲۶ درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۳ درصد، فارس و هرمزگان با ۱۹ درصد و آذربایجان شرقی با ۱۳ درصد بوده است.
 
 

*** سهم ۲۹ درصدی بخش صنعت، معدن و تجارت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی مصوب

 
 
به گزارش اقطاع نیوز، مطابق آمارهای موجود، در سال ۹۹ مجموع سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور ۶ میلیارد و ۵۷ میلیون دلار و مربوط به ۲۲۲ فقره طرح و پروژه بوده که سهم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب بخش صنعت، معدن و تجارت کشور ۲۹ درصد و سهم سایر بخش‌های اقتصادی کشور ۷۱ درصد بوده است.
مجموع سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش‌های مختلف اقتصادی، از نظر حجم رشد ۱۵ درصدی و از نظر تعداد طرح و پروژه رشد ۸۵ درصدی در مقایسه با سال ۹۸ داشته است.

انتهای پیام///

نوشته رشد ۱۸۹ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌ صنعت اولین بار در اقطاع نیوز. پدیدار شد.آرشیو اخبار فرهنگی سرویس خبری اقطاع نیوزرشد ۱۸۹ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌ صنعتنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.