قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رشد ترانزیت کالا علت افزایش معطلی کامیون‌ها در مرز دوغارون - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رشد ترانزیت کالا علت افزایش معطلی کامیون‌ها در مرز دوغارون – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رشد ترانزیت کالا علت افزایش معطلی کامیون‌ها در مرز دوغارون – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

محمد کوه گرد در گفتگو با اقطاع نیوز بیان کرد: هم اکنون بیش از دو هزار و ۴۰۰ دستگاه کامیون ترانزیت حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی در پارکینگ شهرداری و محوطه های مرزی دوغارون منتظر ورود به افغانستان است.

مدیرکل گمرک مرزی دوغارون افزود: معطلی این کامیون ها در مرز دوغارون ناشی از افزایش قابل ملاحظه کامیونهای حامل کالاهای ترانزیتی به مرز دوغارون است و این تعداد کامیون متوقف شده در صف انتظار مربوط به پایانه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و بازارچه مرزی است.

وی، افزایش تقاضای صادرات کالاهای ایرانی از سوی تاجران افغانستان و رشد ۵۰ درصدی کالاهای ترانزیتی از سمت مرز دوغارون را علت‌ افزایش کامیون در مرز دوغارون تایباد برشمرد و عنوان کرد: همچنین امسال ناوگان خروجی حمل و نقل از معبر رسمی زمینی دوغارون ۵۰ درصد افزایش داشته است.

کوه گرد به فعالیت بیش از ۱۰ واحد باسکول در گمرک منطقه ویژه اقتصادی و نیز بازارچه مرزی دوغارون در خاک ایران برای تسهیل و شتاب در اعزام تانکرها و کامیونهای حامل سوخت و کالا نیز اشاره و تصریح کرد: این در حالی است که گمرک افغانستان در آن سوی مرز تنها دو دستگاه باسکول در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه با هدف تسهیل در روند ورود و خروج خودروهای سنگین در گمرک دوغارون جلساتی با همتای افغانستانی و جلساتی نیز با نهادهای مرزی در دوغارون برگزار شده است، گفت: در حال حاضر ساعت کاری در این گذرگاه رسمی با ۲ ساعت افزایش از ساعت هفت تا ۱۹ است.

مدیر کل گمرک دوغارون اظهار کرد: علیرغم اثرات سوء شیوع کرونا بر دیگر گمرات کشور، کرونا بر گمرک دوغارون تاثیری حداقلی داشته و روند ورود و خروج در این گذرگاه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ نماینده شرکت‌های حمل و نقل و بازرگانی در این مرز مستقر هستند، گفت: بیشترین کالای صادراتی به افغانستان مصالح ساختمانی و بیشترین واردات از این کشور محصولات کشاورزی نظیر کنجد است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرشد ترانزیت کالا علت افزایش معطلی کامیون‌ها در مرز دوغارون – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.