قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

رسانه صهیونیستی: اسرائیل از کُردهای سوریه نفت ارزان خریده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رسانه صهیونیستی: اسرائیل از کُردهای سوریه نفت ارزان خریده است

blank

به گزارش اقطاع نیوز از یدیعوت آحارونوت، گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که اسرائیل از میادین و چاه‌های نفت تحت کنترل نیروهای کُرد واقع در شمال شرق سوریه نفت ارزان قیمت خریداری کرده است.

در این گزارش آمده است که نیروهای کُرد با کمک حداقلی کمتر از هزار سرباز آمریکایی، یک چهارم خاک سوریه و تعدادی منطقه راهبردی را کنترل می کنند.

این گزارش می افزاید، نیروهای کُرد در شمال شرق سوریه توانسته اند منافع امنیتی رژیم صهیونیستی را به خوبی تأمین کنند.

این رسانه صهیونیستی اذعان کرده که اسرائیل از چاه های نفت واقع در این منطقه نفت ارزان خریداری می کند که قبلاً تحت کنترل دولت سوریه بود و اکنون به عنوان منبع درآمد توسط کُردها مورد بهره برداری قرار می گیرد.

نویسنده این گزارش مدعی است که رژیم صهیونیستی با آغاز بحران داخلی سوریه فرصت خوبی داشته که برای سرنگونی نظام سوریه اقدام کند؛ اما این فرصت را از دست داده است.

این در حالی است که کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی به همراه متحدان منطقه ای خود با آغاز بحران سوریه همه تلاش خود را کردند تا دولت سوریه ساقط کنند؛ اما موفق به انجام آن نشدند.

همچنین با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال‌های اخیر انجام داده است.

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به سرقت بیشتر نفت مردم این کشور شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

آمریکا مرداد ماه گذشته برای همین منظور یک قرارداد با گروه های کرد شمال سوریه امضاء کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرسانه صهیونیستی: اسرائیل از کُردهای سوریه نفت ارزان خریده استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.