قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رسالت مجلس یازدهم استقرار عدالت اجتماعی با رویکرد اقتصادی است :: خبرگزاری خانه ملت

رسالت مجلس یازدهم استقرار عدالت اجتماعی با رویکرد اقتصادی است :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

علی بابایی کارنامی در گفت‌ وگو با خبرنگار اقطاع نیوز، با تأکید بر ضرورت استفاده صحیح از ابزار قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین در مجلس یازدهم، گفت: اگر این مجلس از ابزار قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین در راستای استقرار عدالت اجتماعی با رویکرد اقتصادی و تأمین معیشت و رفاه مردم استفاده نکرده و به سمت دهک های پایین جامعه حرکت نکند، در واقع به رسالت خود عمل نکرده است.


نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مجلس از ابزار نظارتی مانند سوال، تذکر، استیضاح و غیره برخوردار است و می تواند به راحتی با دولت جلسه داشته باشد لذا امکانات زیادی برای حل مشکلات مردم دارد.


وی در ادامه با بیان اینکه شعار بسیاری از نمایندگان برای حضور در مجلس، توجه به جوانان بوده است، عنوان کرد: اشتغال جوانان بسیار مهم است که در همین راستا جای برخی قوانین در کشور خالی است مثل بیمه بیکاری که باید در مجلس یازدهم به تصویب برسد.


بابایی کارنامی در ادامه با بیان اینکه استفاده از ابزار نظارتی مجلس باید به انتها برسد، اظهار داشت: نتیجه بسیاری از پرونده های تحقیق و تفحص مشخص نیست و علیرغم اینکه به قوه قضائیه ارجاع شده است، معلوم نیست نحوه برخورد با متخلفان به چه شکل بوده است لذا لازم است قوانین و آیین نامه ها اصلاح شود تا مردم به صورت شفاف از برخورد با متخلفان آگاه شوند.


این منتخب مردم از استان مازندران در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه باید شرایط پاسخگویی وزرا نسبت به اقدامات آنها فراهم شود که این نیازمند اصلاح قوانین و آیین نامه است، خاطرنشان کرد: استیضاح کافی نیست و نباید آخرین کار برای تنبیه یک وزیر باشد چرا که عزل او ابتدای راحتی وزیر خواهد بود لذا معتقدم برخورد با وزیر خطاکار باید به گونه ای باشد که پذیرش مسئولیت از ابتدای کار به راحتی نباشد./


پایان پیام

رسالت مجلس یازدهم استقرار عدالت اجتماعی با رویکرد اقتصادی است :: اقطاع نیوز:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۹:۳۶:۰۰

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.