قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رتبه نخست خراسان شمالی در ضریب پوشش بیمه روستائیان در سال ۹۸ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رتبه نخست خراسان شمالی در ضریب پوشش بیمه روستائیان در سال ۹۸ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا غلام‌زاده عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دفتر صندوق بیمه کشاورزان خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: این صندوق با ۱۵ سال قدمت بیش از ۵۴ هزار نفر از جمعیت روستایی، عشایری و کشاورزی را تحت پوشش بیمه قرار داده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی در ادامه با اشاره به تأسیس این صندوق در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی کشور تصریح کرد: افراد با میانگین سنی ۱۸ تا ۵۰ سال به شرط سکونت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می‌توانند از خدمات صندوق استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت این صندوق در دو حوزه تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت افزود: اکنون دو هزار و ۲۵۰ نفر از مشمولان در حال استفاده از تعهدات کوتاه مدت این صندوق مانند بیمه از کار افتادگی هستند.

غلام‌زاده بیان کرد: ماهانه یک میلیارد تومان به مستمری بگیران این صندوق در خراسان شمالی پرداخت می‌شود و پرداخت این رقم به معنای برداشتن یک بار سنگین از دوش نهادهای حمایتی است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی تصریح کرد: ۷۰ درصد حق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را دولت پرداخت می‌کند و مبلغ ثبت نام این افراد برای بیمه، سالانه رقمی بین ۳۳۰ تا ۸۴۰ هزار تومان است.

وی مشمولان بهره‌مندی از خدمات این صندوق در خراسان شمالی را ۱۷۹ هزار نفر عنوان کرد و افزود: در سه ماه پایانی سال ۹۸ رتبه اول کشور از نظر بهبود ضریب پوشش را داشتیم که از این نظر شهرستان جاجرم در صدر شهرستان‌های استان قرار دارد.

غلام‌زاده تاکید کرد: حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار سرپرست خانوار فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای در روستاهای خراسان شمالی داریم که ۱۵۰۰ سرپرست جزو عشایر هستند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی بیان داشت: طی ۱۵ سال گذشته ۸۶ میلیارد تومان توسط روستاییان به بیمه پرداخت شده که ۳۱ میلیارد آن به مستمری بگیران عودت داده شده در حالی که افرادی که اکنون مستمری می‌گیرند فقط ۳ میلیارد تومان حق بیمه پرداخت کرده‌اند.

رتبه نخست خراسان شمالی در ضریب پوشش بیمه روستائیان در سال ۹۸ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۲۰:۱۵:۰۳

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.