قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
رتبه سوم استان مرکزی در تولید گوشت قرمز کشور - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رتبه سوم استان مرکزی در تولید گوشت قرمز کشور – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


رتبه سوم استان مرکزی در تولید گوشت قرمز کشور – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

مجید آذر در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری ۲۴ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز و بیش از ۳۴ هزار تن گوشت مرغ تولید شده است.

وی ادامه داد: در نیمه اول سال جاری شیر خام به میزان ۲۳۶ هزار تن و ۲۱ هزار تن تخم مرغ تولید شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: تولید گوشت قرمز بر اساس برنامه پیش رفته و تولید شیرخام و تخم مرغ از میزان برآورد سال جاری ۱۰ درصد بیشتر بوده است.

آذر عنوان کرد: نزدیک به ۴۹ درصد تولید گوشت مرغ و ۵۹ درصد تولید تخم مرغ در شش ماهه نخست سال جاری محقق شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سه واحد دامداری شیری در شهرستان‌های ساوه و زرندیه توسط بخش خصوصی ایجاد شد و به بهره برداری رسیده است.

آذر ادامه داد: یک واحد گاو شیری شهرستان زرندیه دارای ظرفیت ۲۰ هزار رأس دام مولد که ۱۰ هزار رأس آن در سال ۹۸ به بهره برداری رسید، تولید شیرخام را افزایش داد. یک واحد دامداری دیگر در این شهرستان وجود دارد که دارای ظرفیت پنج هزار و ۳۰۰ رأس دام مولد است.

به گفته وی واحد گاو شیری شهرستان ساوه با ظرفیت ۵ هزار رأس مولد به بهره برداری رسیده تا ۱۰ هزار رأس دام مولد ظرفیت دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: در سال ۹۸ میزان تولید شیر در استان مرکزی ۳۴۸ هزار تن در سال بوده که ۵۰ درصد آن مازاد بر نیاز بوده است.

آذر گفت: سال گذشته میزان گوشت قرمز ۵۵ هزار تن بوده است که ۳۰ درصد در داخل استان مصرف و ۷۰ درصد مازاد بر نیاز استان بود که به استان‌های دیگر صادر شده است.

وی افزود: استان مرکزی از رتبه سوم تولید گوشت قرمز در کشور برخوردار است چرا که با توجه به شرایط جغرافیایی استان، تولید گوشت قرمز سه برابر میزان نیاز است. در تولید گوشت مرغ ۴۰ درصد و تولید شیرخام ۵۰ درصد تولید مازاد بر نیاز است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزرتبه سوم استان مرکزی در تولید گوشت قرمز کشور – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.