قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
راه سوء استفاده از اراضی دولتی بسته شود/ لزوم اجرای قانون حدنگاری - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

راه سوء استفاده از اراضی دولتی بسته شود/ لزوم اجرای قانون حدنگاری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


راه سوء استفاده از اراضی دولتی بسته شود/ لزوم اجرای قانون حدنگاری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر یکشنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات روستاییان با بنیاد مسکن و راه و شهرسازی بیان کرد: پیگیری مشکلات مردم با حفظ حقوق دولت در دستور کار قرار گرفته است.

وی خواستار همکاری مردم در رفع این مشکلات شد و افزود: مسئولان بنیاد مسکن و راه و شهرسازی هم مساعدت لازم را داشته باشند تا مشکل تصرفاتی که مربوط به سال های گذشته است، رفع شود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر پیشگیری از تصرفات اراضی بیان کرد: نباید اجازه دهیم اراضی دولت به عنوان سرمایه ملی، مورد تعرض افراد سودجو قرار گیرد که این امر نیازمند بازرسی و نظارت است.

وی با بیان اینکه مسئولان موظفند از حوزه سرزمینی خود حفاظت و حراست کنند، اظهار کرد: نباید بگذاریم اراضی دولت مورد تصرف غیر مجاز قرار گیرد چراکه رفع تصرف اراضی هم نیازمند صرف هزینه است.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: ثبت اراضی و گرفتن سند مالکیت برای مدیران سازمان های متولی یک تکلیف بوده که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: ماده ۹ قانون حد نگار مدیران را موظف کرده ظرف دو سال با هماهنگی و همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان برای اراضی سند حدنگاری اخذ کنند.

حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: بر اساس گزارش های ارائه شده در جلسه، برخی مدیران به وظایف خود عمل نکرده اند که می طلبد پیگیری شود چراکه این امر از تصرف اراضی دولت پیشگیری می کند.

وی بیان کرد: تمام منابع طبیعی استان دارای سند مالکیت حدنگاری هستند اما برخی قدیمی بوده و نیاز است به سندهای تک برگی تبدیل شوند.

حجت الاسلام حمیدی تاکید کرد: شرکت های خدمات رسان نباید بدون رعایت تشریفات قانونی هیچ خدماتی انجام دهند چراکه باید از دستگاه های ذیربط استعلام اخذ شود در غیر این صورت جرم بوده و با متخلف برخورد می شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزراه سوء استفاده از اراضی دولتی بسته شود/ لزوم اجرای قانون حدنگاری – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.