قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
راه اندازی پویش روضه خانوادگی در شهرستان کاشان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

راه اندازی پویش روضه خانوادگی در شهرستان کاشان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #اصفهان


حجت الاسلام والمسلمین مهدی بصیرتی در گفتگو با اقطاع نیوز با بیان اینکه از جمله اثرات شیوع کرونا در کشور محدود شدن تجمعات و عدم برگزاری جلسات مذهبی بود، اظهار داشت: هیئات شهرستان کاشان بعد از تعطیلی مراسم های خود نقش بسیار پررنگی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه حضور گسترده اعضای هیئات مذهبی کاشان در میدان برای مبارزه با کرونا نشان داد که کارکرد هیئات فقط به جلسات مذهبی محدود نمی شود، ابراز داشت: از جمله مهمترین کارکردهای هیئات مذهبی در شرایط عادی و بحرانی ارائه خدمات اجتماعی به مردم است.

برگزاری جلسات هیئات مذهبی کاشان از طریق فضای مجازی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان با بیان اینکه بعد از تعطیلی جلسات و هیئات مذهبی به منظور عدم گسترش ویروس کرونا بسیاری از هیئات جلسات خود را از طریق شبکه های اجتماعی و به صورت مجازی برگزار کردند، بیان داشت: استقبال مردم مومن و انقلابی کاشان از برگزاری این جلسات نیز نشانی دیگر از حب و علاقه مردم دیار مومنان به خاندان عصمت و طهارت است.

وی با اشاره به برگزاری پویش روضه خانگی در سطح کشور در چند سال اخیر برای احیای این سنت حسنه افزود: برگزاری روضه های خانگی که مدتها فراموش شده بود دارای برکات و مزایای زیادی است که از آن جمله می توان به گسترش سنت صله رحم اشاره کرد.

بصیرتی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا خانواده های ایرانی دچار محدودیت های رفت و آمد شده اند، یادآور شد: راه اندازی پویش روضه خانوادگی در کاشان به منظور بهره مندی اعضای یک خانواده از برکات معنوی این جلسات است.

تلاوت قرآن و قرائت زیارت عاشورا از جمله برنامه های پویش روضه خانوادگی است

وی تلاوت قرآن و قرائت زیارت عاشورا، حدیث کسا، زیارت توسل را از جمله برنامه های پویش روضه خانوادگی دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری این پویش باعث می شود که روضه های خانگی نیز مجدداً همانند سالهای نه چندان دور جانی تازه به خود بگیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا نیاز توسل به ائمه معصومین بیش از پیش احساس می شود، اظهار داشت: این امر هم از جهت استمداد از حضرات معصومین برای مقابله با شیوع این ویروس و هم از جهت امیدبخشی به مردم جامعه حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه با استمداد و کمک از خداوند متعال و ائمه معصومین و همچنین همکاری و مشارکت اجتماعی مردم می توان بر این ویروس فائق آمد، افزود: امید است با گسترش این پویش در سطح کشور دیگر مردمان ایران اسلامی بتوانند از برکات برگزاری این جلسات بهره مند شوند.


لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.