قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

راه اندازی و بهره برداری از سامانه آنلاین رصد و پایش هوایی جنگل های هیرکانی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


راه اندازی و بهره برداری از سامانه آنلاین رصد و پایش هوایی جنگل های هیرکانی

به گزارش اقطاع نیوز مازندران، مسعود منصور در آئین راه اندازی و بهره برداری از این سامانه در چالوس با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: بر همین اساس سند اقدام را در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تنظیم کردیم تا طبق آن حرکت خود را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه حفاظت در جنگل ها مبارزه با قاچاق چوب و تخریب آن است، ادامه داد: شیوه دیگری از حفاظت به صورت فنی است و باید با توسعه و افزایش زراعت چوب جلوی قاچاق چوب گرفته شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: حدود ۲۴ هزار هکتار عرصه های زراعت چوب در کشور داریم که استان مازندران در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

وی بیان کرد: کشت و توسعه گیاهان دارویی نیز در بحث مراقبت و حفاظت از جنگل ها و مراتع بسیار مؤثر است و حتی باعث تقویت خاک شده و از فرسایش آن جلوگیری می کند.

منصور با تأکید بر اینکه ارتقاء پوشش حفاظتی بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: ساماندهی نیروهای حفاظتی مورد توجه قرار گرفت و مشخصات آنها در سامانه سازمان جنگل ها ثبت شده است و سیستم پوشش و تجهیزات آنها نیز تدوین شده و در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه بر روی خودروهای گشت جنگل سامانه «جی پی اس» نصب شده است، گفت: بر همین اساس متوجه تردد خودروها در سراسر کشور می شویم به طوری دریافتیم که برخی خودروهای گشت جنگل صرفاً کار اداری انجام می دهند که باید این موضوع رفع شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور استفاده از نوآوری و فناوری نوین برای پایش و رصد عرصه های جنگلی هیرکانی را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: در همین راستا تفاهم نامه با معاونت فناوری و نوآوری ریاست جمهوری منعقد شد تا فناوری نوین برای حفاظت بهتر و با کیفیت تر جنگل ها وارد عمل شود که پایش تغییرات جنگلها نخستین دستاورد این فناوری بود.

وی افزود: برای راه اندازی و بهره برداری از این فناوری، وسعتی به مساحت ۱۰۰ در ۱۰ کیلومتر در استان مازندران به عنوان پایلوت در کل کشور انتخاب شد و امروز شاهد بهره برداری آن بودیم.

منصور تأکید کرد: این پروژه باید در سطح کشور توسعه یابد و علاوه بر آن نسبت به تداوم آن اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه استان های گیلان و گلستان نیز باید هر چه سریعتر مناطق پایلوت خود را مشخص کنند، گفت: همه چهار اداره کل در استانهای شمالی کشور باید نسبت به تکمیل و رفع نواقصات احتمالی آن اقدام کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزراه اندازی و بهره برداری از سامانه آنلاین رصد و پایش هوایی جنگل های هیرکانینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.