قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
احتمال ابتلای مجدد به کرونا وجود دارد؟ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

راه‌های انتقال کرونا تغییر نکرده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


راه‌های انتقال کرونا تغییر نکرده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

جعفر نوحی در گفتگو با اقطاع نیوز راه اصلی انتقال کرونا را ترشحات تنفسی دانست و اظهار کرد: راه انتقال تغییر نکرده و ذرات سیستم تنفسی افراد بیمار می‌تواند منجر به انتقال این ویروس شود.

وی تماس افراد با سطوح آلوده را یکی دیگر از راه‌های انتقال این ویروس ذکر و اظهار کرد: مدت زمان ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح مختلف به صورت دقیق مشخص نیست.

نوحی در خصوص افزایش احتمال انتقال ویروس کرونا در مواجه با بیماران دارای علائم شدید و عطسه و سرفه هشدار داد و افزود: با وجود اینکه حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد انتقال از طریق ذرات تنفسی است اما باید دقت داشت که احتمال انتقال ویروس از طریق سطوح و مواد غذایی آلوده هم وجود دارد.

مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان کرمان در خصوص نکات بهداشت فردی و اجتماعی بیان کرد: مردم باید مسائل مربوط به خودمراقبتی را مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: با توجه به گردش ویروس در جامعه و همچنین نبود امکان شناسایی تمامی افراد مبتلا و ناقل در شرایط کنونی، عموم مردم باید یکسری نکات را رعایت کنند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

نوحی با تاکید بر لزوم پرهیز از تماس دست با چشم و دهان و بینی افزود: شستشوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک، ماندن در منزل، پرهیز از دست دادن و روبوسی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از محلول الکل ۷۰ درصد برای ضدعفونی دست‌ها و سطوح باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با تاکید ویژه بر استفاده از ماسک توضیح داد: در شرایط کنونی تنها راه جلوگیری از انتقال ذرات تنفسی استفاده از ماسک است؛ این ماسک‌ها باید معتبر، استاندارد و دارای مجوز قانونی باشند.

مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان کرمان گفت: در مواردی دیده شده که مردم مشت‌های گره کرده به یکدیگر می‌زنند و این روش را جایگزین دست دادن کرده اند؛ باید توجه داشت که این کار هم خطرناک است و می‌تواند باعث انتقال بیماری شود.

وی بیان کرد: در صورتی که افراد ملزم به خروج از منزل هستند حتماً اصل فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را مدنظر قرار دهند.

نوحی با اشاره به اینکه مسئولان ادارات موظف هستند بحث فاصله گذاری اجتماعی را ساماندهی کنند، افزود: مردم باید بدانند که در هر شرایطی فاصله ۱.۵ متری با دیگران را حتماً رعایت کنند.

مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان کرمان با تاکید بر لزوم استفاده از دستمال در هنگام سرفه و عطسه بیان کرد: در صورتی که نبود دستمال از آرنج برای کنترل ترشحات ناشی از عطسه و سرفه استفاده کنند.

وی به مردم توصیه کرد در شرایط کرونایی از رفت و آمد با دوستان و آشنایان به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای پرهیز کنند و افزود: همچنین توصیه می‌شود در این شرایط از وسایل نقلیه عمومی کمتر استفاده شود.

نوحی گفت: با وجود اعمال محدودیت‌های کرونایی در سطح جامعه هنوز دورهمی های خانوادگی ادامه دارد، این موارد باید به حداقل برسد و از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های تلفنی برای جویا شدن احوال یکدیگر استفاده کنیم. در صورتی که مجبور به سرکشی از پدر و مادر هستیم حتماً ضمن استفاده از ماسک فاصله لازم را با آنها حفظ کنیم و شستشوی دست‌ها در زمان ورود به خانه الزامیست.

مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان کرمان شب نشینی ها و مهمانی‌های خانوادگی، جشن‌ها و مراسماتی که به صورت مخفیانه ممکن است برگزار شود را نقطه خطر در زمینه این بیماری دانست و گفت: احتمال انتقال ویروس کرونا در این موارد به شدت در حال افزایش است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزراه‌های انتقال کرونا تغییر نکرده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.