قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال

راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال

در این مقاله که راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال است، تمام مواردی که برای خرید چمن مصنوعی فوتبالی نیاز دارید را به شما خواهیم گفت تا بتوانید بهترین انتخاب را با ارزان ترین قیمت داشته باشید.

blank

خبرگزاری فوتبال ایران ورزشی دات کام :

پیش از اینکه برای خرید چمن مصنوعی ورزشی فوتبالی اقدام کنید باید درباره مشخصات این محصول اطلاعات کافی داشته باشید. برای خرید چمن مصنوعی فوتبالی باید به عوامل مهم بسیاری توجه کنید که هزینه های اجرای پروژه تا حد امکان ارزان تر تمام شود. در این مقاله که راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال است، تمام مواردی که برای خرید چمن مصنوعی فوتبالی نیاز دارید را به شما خواهیم گفت تا بتوانید بهترین انتخاب را با ارزان ترین قیمت داشته باشید.

چمن مصنوعی فوتبالی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال

اگر چمن مصنوعی تزئینی را دیده باشید حتماً متوجه تفاوت هایی که با چمن مصنوعی فوتبالی دارد را به راحتی متوجه خواهید شد. نکته مهم درباره چمن های ورزشی این است که همه انواع این محصول طرح بهاره بوده و از الیاف زرد رنگ در تولید آنها استفاده نشده است. در واقع تنها چمن های مصنوعی تزئینی هستند که دارای طرح ها پاییزه می باشند. همچنین چمن های مصنوعی ورزشی دارای ارتفاع ۴۰ میلیمتر به بالا هستند و کمتر از این ارتفاع در دسته چمن های تزئینی قرار می گیرد. اما یک چمن مصنوعی فوتبالی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 1. دارای الیاف بلند با ارتفاع ۴۰ تا ۶۰ میلیمتری باشد
 2. دارای دیتکس بالا بوده و ضخامت الیاف کم نباشد
 3. بافت خلوت تری نسبت به چمن مصنوعی تزئینی داشته باشد تا بتوان از مواد پرکننده مانند سیلیس و گرانول در هنگام نصب استفاده کرد
 4. حتماً بصورت دولایه بوده و لایه بکینگ با کیفیتی داشته باشد
 5. دارای قابلیت انعطاف و برگشت پذیری بالایی داشته باشد
 6. آب به راحتی از روزنه های زیر چمن خارج شود

مولفه های مهم در خرید چمن مصنوعی ورزشی

راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال

برای اینکه بتوانید یک ورزشگاه یا زمین فوتبال استاندارد و با کیفیت داشته باشید باید تمامی مولفه هایی که در انتخاب و خرید چمن مصنوعی ورزشی اهمیت دارند را مورد بررسی قرار دهید. چمن های مصنوعی که برای زمین فوتبال مورد استفاده قرار می گیرند باید از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند انواع فشارهایی که ناشی از برخورد و دویدن بازیکنان فوتبال بر روی زمین است را تحمل کنند.

تراکم چمن مصنوعی فوتبالی

یکی از مهمترین مولفه ها در خرید چمن مصنوعی فوتبالی میزان تراکم آن است. چمن هایی که دارای تراکم بالاتری هستند بسیار با کیفیت تر بوده و دوام بیشتری دارند. همچنین انعطاف و قابلیت برگشت پذیری الیاف چمن هایی که دارای الیاف متراکمی هستند به نسبت بیشتر بوده و همین موضوع در اجرای بهتر بازی فوتبال در یک زمین ورزشی استاندارد موثر خواهد بود. هرچند که قیمت چمن مصنوعی که دارای تراکم الیاف بیشتری باشد به مراتب از چمن هایی که تراکم پایین تری دارند بالاتر است. اما در دراز مدت به دلیل کیفیت و دوامی که دارند درصد قابل توجهی از هزینه های اولیه برای اجرای پروژه و احداث زمین فوتبال استاندارد به شما بر می گردد.

الیاف با ضخامت بیشتر

ضخامت الیاف یا دیتکس چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال حداقل باید ۱۲۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ باشد. هرچه قدر ضخامت الیاف چمن های ورزشی بیشتر باشد کیفیت چمن هم بالاتر است. برای داشتن یک بازی فوتبال بدون نقص در یک زمین ورزشی استاندارد باید به این مولفه در خرید چمن مصنوعی فوتبالی دقت داشته باشید.

شکل سطح مقطع الیاف

انواع برش سطح مقطع چمن مصنوعی شامل برش S شکل، برش W شکل، برش بیضی و برش آوندی می باشند. اگر قصد خرید چمن مصنوعی فوتبالی برای احداث زمین فوتبال استاندارد را دارید پیش از هرچیز باید با یک کارشناس در زمینه انتخاب نوع برش سطح مقطع چمن مشورت کنید. زیرا این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

لایه بکینگ

زیره یا بکینگ چمن های مصنوعی به صورت دو و سه لایه تولید می شوند. هرچقدر تعداد و ضخامت لایه های چمن مصنوعی ورزشی بیشتر باشد، این محصول کیفیت و ماندگاری بالاتری خواهد داشت. این مولفه می تواند بر قیمت چمن مصنوعی بسیار اثر گذار باشد. چمن هایی که دارای لایه های بکینگ بیشتری هستند به مراتب قیمت بیشتری هم دارند. اما در عوض بسیار با دوام بوده و سالهای طولانی قابل استفاده هستند.

میزان خروج آب از چمن مصنوعی فوتبالی

چمن های مصنوعی فوتبالی باید قابلیت خروج آب بالایی داشته باشند زیرا هرگونه مشکل در خروج آب از زیر چمن مصنوعی می تواند در عملکرد بازیکنان در زمین فوتبال تاثیر منفی داشته باشد. میزان تخلیه آب از لایه های زیرین چمن های ورزشی به دو عامل مهم بستگی دارد:

 1. درصد آبی که از چمن مصنوعی تخلیه می شود
 2. شیوه زیرسازی چمن مصنوعی ورزشی

به علاوه میزان آبی که از چمن تخلیه می شود به نوع و کیفیت لایه بکینگ چمن های مصنوعی فوتبالی مرتبط است. انواع لایه های بکینگ چمن مصنوعی ورزشی شامل موارد زیر می باشد:

 1. لایه بکینگ SBR
 2. لایه بکینگ PU
 3. لایه بکینگ نفوذ پذیر و یکپارچه

استانداردهای فیفا برای چمن مصنوعی فوتبالی

راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال

فیفا دارای استانداردهایی برای بررسی چمن مصنوعی است. فیفا چمن های مصنوعی که برای زمین فوتبال مورد استفاده قرار می گیرند را در دو سطح مورد بررسی قرار می دهد. ابتدا چمن ها را در واحدهای آزمایشگاهی مورد بررسی قرار داده و سپس بعد از اتمام نصب چمن مصنوعی در زمین فوتبال اینکار را انجام خواهد داد. بر همین اساس چمن های ورزشی بر اساس استاندارد فیفا به دو بخش آماتور و حرفه ای تقسیم بندی می شوند.

فیفا براساس موارد زیر میزان ایمنی، کیفیت و ماندگاری چمن مصنوعی فوتبالی مناسب را بررسی و رتبه بندی خواهد کرد:

 1. واکنش های بدن بازیکن به الیاف چمن مصنوعی
 2. واکنش توپ به چمن مصنوعی
 3. میزان مواد شیمیایی استفاده شده در تولید چمن مصنوعی
 4. میزان مقاومت و پایداری چمن مصنوعی در شرایط آب و هوایی مختلف
 5. بررسی اتصالات چمن مصنوعی
 6. طول عمر مفید چمن های ورزشی

قیمت چمن مصنوعی فوتبالی

همانند هر محصول دیگری دو عاملی که در تعیین قیمت چمن مصنوعی فوتبالی اهمیت دارند شامل عوامل کمی و کیفی می باشد. عوامل کمی شامل میزان نخ و مواد اولیه استفاده شده در تولید چمن مصنوعی می باشند. و عوامل کیفی نیز می تواند شامل مواردی از قبیل کیفیت نخ و الیاف چمن، کیفیت دوخت چمن، کیفیت لایه بکینگ و … باشند که هرگونه تغییر در این عوامل می تواند باعث گران تر یا ارزان تر شدن قیمت چمن مصنوعی باشد.

چمن مصنوعی از کجا بخریم؟

راهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبال

چمن مصنوعی یک کالای کاملاً تخصصی است و برای اینکه بتوانید محصول مناسب با نیاز و شرایط مالی خود را تهیه کنید باید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید و یا به فروشگاه های تخصصی که در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت دارند مراجعه کنید.

شرکت حیاط سبز بام سبز یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین چمن مصنوعی است که طی سالها فعالیت در این زمینه دارای تجربه و مهارت بالایی در زمینه فروش و نصب انواع چمن مصنوعی تزئینی و ورزشی می باشد. برای خرید چمن مصنوعی با قیمت مناسب می توانید به آدرس وب سایت فروشگاه حیاط سبز بام سبز که با نام تجاری دنیای چمن فعالیت می کند، مراجعه نمایید. donyayechaman.com

اگر قصد خرید چمن مصنوعی با قیمت مناسب را دارید می توانید از طربق تماس با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۷۳۳۴۱۸ از خدمات مشاوره ای این شرکت بصورت کاملاً رایگان استفاده کنید و بهترین مدل چمن مصنوعی مورد نیاز خود را با توجه به میزان بودجه ای که دارید تهیه نمایید.

منبع : تبلیغات اینترنتی ارجاع – erjae.comآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزراهنمای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای زمین فوتبالنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.